E46 Makyajlı sedan modelinde e46 M3 CSL tampon uygulaması..

Gerekli malzemeler:

e46 M3 CSL tamponu

e46 M3 tampon ayağı

e46 M3 CSL tampon ızgarası

e46 M3 CSL fren hava kanalları

SUN-FIX Kaynak macun

Zımpara makinesi

İnce bir zımpara kağıdı

Kontür kalemi

 

e46 M3 CSL tamponumuzu bulduktan sonra uygulamaya başlayabiliriz. Ben burada orijinal CSL tamponu kullanmadım, Fiber malzemeden üretilmiş olan modelini kullandım. Size de tavsiyem bu tampondan bulmanız. (Orijinal CSL tamponu biraz cebinizi yakabilir.)  Ebay Motors da örnekleri mevcut. CSL tamponu beğenmiyorsanız ise orijinal e46 M3 tamponu da bu işlem için uygundur. Yalnız o zaman parça kodlarında bir kaç değişiklik baş göstermektedir. (Ör: Fren hava kanalı gibi.)

Tamponumuzu yerine sabitledik. Benim kullandığım tamponda içerisinde her şeyi mevcuttu. Tamponu yerine sabitlediğimiz parça gibi. ( Bu arada ben tampon amortisörlerini biraz geriye aldım tam oturması için, size tavsiyem onun yerine yeni bir tane yapmanız ) e46 M3 ayağını yerine monte ediyoruz. Eski tampon ayağımız bu iş için uygun olmuyor. Tamponu monte ettikten sonra gördüğümüz üzere tamponun kenarları açıkta kalmakta, paniğe gerek yok.

Zımpara makinesi ile fazla olan kısımları tıraşlamadan önce kontür kalemi ile tıraşlayacağımız alanları belirtiyoruz. Yanlış tarafları kesmek istemeyiz değilmi.

Belirttiğimiz yerleri tıraşlamaya başlıyoruz. Çamurluğun hizasına gelecek şekilde tıraşlıyoruz tamponumuzu.

Daha sonra tıraşladığımız yerleri SUN-FIX kaynak macunumuz ile doldurmaya başlıyoruz. SUN-FIX kaynak macunumuzu herhangi bir hırdavatçıdan bulabilirsiniz. Ben 5 paket kullandım. 

Tıraşladığımız yerleri SUN-FIX ile çamurluğa göre şekil veriyoruz.

SUN-FIX'in 2-3 saat kurumasını bekliyoruz.

SUN-FIX kuruduktan sonra zımpara makinesi ile fazlalık olan kısımları (Kabasını) alıyoruz.

Daha sonra ise ince bir zımpara kağıdı ile elimizle tampona şekil veriyoruz. çamurluk hizasına gelecek şekilde olmasına özen gösterin aksi taktirde hoş bir görüntü olmayacaktır.

Artık tamponumuz hazır ve boyaya vermeye hazır hale geldi.

Ve karşınızda e46 makyajlı sedan M3 CSL tamponu ile karşınızda.