Geriye Don 'BMW Car Club Turkey' - Türkiye'nin resmi BMW Kulübü > Sponsorlarımız > Bmw Abarth Servis > Soru - Cevap

• G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?
  • G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?

Baslik Araclari Goruntu Secenekleri
Eski 28-04-2013   #1
HKN
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ataköy/İstanbul

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Question E60 520d ufak sorunlar

Merhaba usta,70.000 km de e60 520d aracım var.aracta 2 sorun var burdaki servislerde cozduremedim bu sorunu(Gaziantep)
1.Yolda giderken hızlanırken aracın arka kısmında buyuk bir titreme oluyor,1-2 saniye sonra geçiyor
2.Araç kalkısta ve hızlanmalarda sürekli dtc kapatıyor.ön ve arkalar 245/40/18 michelin pilot super sport lastikler var.lastik basıncını önlere 35 arkalara 38 yapıyorum dogru mudur ?
Tesekkurler,iyi günler
HKN is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 28-04-2013   #2
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

elektromekanik'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İSTANBUL

Varsayilan

1.balans bozuk olabilir
2.jant eğri olabilir
3.jantlar replika ise göbekleri merkezlemiyo olabilir

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
T : 0212 346 2663, F : 0212 346 2665 E-Posta : abarthbmw@hotmail.com
elektromekanik is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 28-04-2013   #3
HKN
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
elektromekanik tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
1.balans bozuk olabilir
2.jant eğri olabilir
3.jantlar replika ise göbekleri merkezlemiyo olabilir
Çok tesekkur ederim.jantlar replika.balansları cok kez yapildi ama degisen birsey yok.jant gobegi icinse 2mm lik bilezik taktık.yol tutusunda bir sorun yok,orjinal 16" jantlardada bu titreme sorunu vardı.sanırım arka duzenle ilgili bir sorun ama bir turlu cozulemedi.aracta chip var bu arada..hizlanmaya baslarken arka tarafta titreme oluyor hala..jantları duzelttirdik ama degisen birsey olmadı maalesef
Eski 28-04-2013   #4
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

Yavaş yavaş hızlanırkende titiriyorsa el freni ayarı sıkı olabilir gevşettirip tekrar test edin
Yok sadece gaza yüklendiğinizde titriyorsa şanzımandan tutun akslara kadar herşey olabilir

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
Eski 28-04-2013   #5
HKN
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Yavas yavas giderken hızlanırken oluyor,cok tesekkur ederim servise gidip el freninin ayarını yumuşatırım.insallah sorun duzelir,hayırlı isler
Eski 28-04-2013   #6
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

İnşallah düzelir

Eski 28-04-2013   #7
HKN
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
İnşallah düzelir
Hocam bir kac sorum daha olacak musadenizle,
1-vitesi p konumuna alıp aracı kapattiktan sonra el freni cekmeye gerek var mı? Cekmezsek sanzimana yük mü biner ?
2-uzun suren ısıklarda vitesi n konumuna almalimiyiz?
3-arada bir dtc yi kapatıp yanlamanın lastikten baska bir parcaya zararı var mıdır?
4-aracımda hız sabitleyici yok takılabilir mi maliyeti ne olur?
Tesekkurler

28-04-2013 , Saat 19:51 ' de , HKN Tarafindan Degistirilmistir...
Eski 28-04-2013   #8
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

1.çok dik rampalarda park ettikten sonra P ye takıp el freni ni çekip daha sonra ayak frenini bırakın
2.N ye veya P ye alabilirsiniz zararı olmaz
3.arada bir yanlamak tan bişey olmaz
4.el gazıyla ilgili kesin cevap vermem için şasi no sunu pm atın yarın bi bakalım

elektromekanik'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 28-04-2013   #9
CK

CK'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: Istanbul / Erenköy

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan E60 520d ufak sorunlar

alıntı:
1.çok dik rampalarda park ettikten sonra P ye takıp el freni ni çekip daha sonra ayak frenini bırakın
Talha Ustam,

P ye alip elfreni cekince de biraz kayiyor araba, ben artik yokuslarda söyle yapiyorum D-->N-->ELF-->Fren Pedalını Bırak, El Frenine otursun-->Sonra P

2-3 sefer alışınca otomatiğe bağlıyor insan
Eski 28-04-2013   #10
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

+1
El freni arabayı sabitliyosa en doğrusu bu zaten bravo
Genel el freni düzgün tutmadığı için senin taktiği herkez uygulayamaz

Eski 28-04-2013   #11
Firat
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Mersin

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan E60 520d ufak sorunlar

İsiklarda N veya P ye aliyorsaniz bu surenin en az 20 saniye olmasina dikkat etmelisiniz. Vites D den P veya N ye alindiginda sanziman icerisindeki yag anlik olarak kopurur hemen ardindan D ye alirsaniz yaglama ozelligi bir muddet yok olur bu da sanzimana uzun vadede zarar verecektir.

El frenini stop ettigimde ben de hep cekerim el aliskanligi. Cok kullanmazsaniz zaten bu sefer el fren teli ozelligini kaybedebilir.

Titreme ve ugultu konusu hepsinde var aslinda. Sifir F10 da dahi var. Dusuk devirde giderken (1200 1500) gaza ani basmalarda turbo dolup gelene kadar bir titreme ve ugultu olusuyor. 3 kasalarda bu daha belirgin. Sanki difransiyelden kaynakli gibi ama tam bilemedim..
Firat is offline   Alinti ile Cevap Ver
Firat'in Yazısını Beğenenler:
Eski 08-04-2015   #12
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: istanbul

Üye Garajı
Varsayilan

Benim 520d'ye de geçe hafta yazılım yapıldı. Kilometre 172 bin şu an. Perfornans muazzam değişti. 1500 devir üstünu görünce sağlam uzuyor araba 2 litre hacime göre, tahminim 530'a yaklaştı gibi. Yakıt tüketiminde değişiklik yok pek. Sanki 0,1-0,2 azaldı gibi. Ama sıkıştırarak kullanınca içiyor mazotu. Sıkıştırmazsam daha ekonomik bile diyebilirim.

Bu konuya yazmamın sebebi ise şu, yazılımdan önce şanzımandan yana şikayetim yoktu. Zaten 160 binde Abarth'ta komple şanzıman yapıldı araca.

Ama yazılımdan sonra, konuyu açan arkadaşın bahsettiğine benzer şekilde, şöyle bir durum oldu - oluyor:

* 1-2-3 viteslerde, tam gaz hızlanırken, özellikle torkun peak yaptığı 2000-3500 devirler arası, bariz bir titreme oluyor. Ama sadece tam gaz hızlanırken. Yarım gazda, dokun bırakta yok. Yani sadece tam sıkıştırınca oluyor gazı.

* Tam gaz hızlanmaya devam ederken, 2000'de titremeye başlıyor, 3500'de kesiyor, sonra tireme yok redline'a kadar.

* 4-5-6 viteslerde hiç yok. Tam gaz da yapsam hiç olmuyor.

Bu tireme bayağı bariz oluyor. Şunu da eklemeden geçmeyeyim, yazılımı yapan arkadaş bmw'nin 177hp'lik 20d motorlarında yazılım sonrası, tork konvertörü titreme yapabiliyor diye uyarmıştı.

Benim sormak istediğim, bunu engellemek mümkün mü, engellenemezse ileride ne olur nereye gider işin sonu ?

1-2-3 viteslerde yapıştırmaya korkar oldum bişey olacak diye. !

Not: Bu serilerde Borusan'da bmw'nin kendi yazılımı ile güç artırımı yapılmak istenirse, yazılımla beraber yeni tork konvertörü de yolluyormuş bmw Almanya'dan diye duydum.
deniz 1985 is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 08-04-2015   #13
akın35
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara-İzmir

Varsayilan

alıntı:
CK tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Talha Ustam,

P ye alip elfreni cekince de biraz kayiyor araba, ben artik yokuslarda söyle yapiyorum D-->N-->ELF-->Fren Pedalını Bırak, El Frenine otursun-->Sonra P

2-3 sefer alışınca otomatiğe bağlıyor insan
aynen doğrusu bu
akın35 is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 08-04-2015   #14
HaKo
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul / Trabzon

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

El freni olayını ben şöyle yapıyorum genelde.

Ayağım tam frene basılı halde aracı parka alıyorum , daha sonra el frenini çekip ayağımı frenden çekip aracı stop ediyorum. Böylece şanzımanın üstüne binmemiş oluyor araç.
HaKo is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 08-04-2015   #15
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

El freni tutuyosa ok

Eski 08-04-2015   #16
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
deniz 1985 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Benim 520d'ye de geçe hafta yazılım yapıldı. Kilometre 172 bin şu an. Perfornans muazzam değişti. 1500 devir üstünu görünce sağlam uzuyor araba 2 litre hacime göre, tahminim 530'a yaklaştı gibi. Yakıt tüketiminde değişiklik yok pek. Sanki 0,1-0,2 azaldı gibi. Ama sıkıştırarak kullanınca içiyor mazotu. Sıkıştırmazsam daha ekonomik bile diyebilirim.

Bu konuya yazmamın sebebi ise şu, yazılımdan önce şanzımandan yana şikayetim yoktu. Zaten 160 binde Abarth'ta komple şanzıman yapıldı araca.

Ama yazılımdan sonra, konuyu açan arkadaşın bahsettiğine benzer şekilde, şöyle bir durum oldu - oluyor:

* 1-2-3 viteslerde, tam gaz hızlanırken, özellikle torkun peak yaptığı 2000-3500 devirler arası, bariz bir titreme oluyor. Ama sadece tam gaz hızlanırken. Yarım gazda, dokun bırakta yok. Yani sadece tam sıkıştırınca oluyor gazı.

* Tam gaz hızlanmaya devam ederken, 2000'de titremeye başlıyor, 3500'de kesiyor, sonra tireme yok redline'a kadar.

* 4-5-6 viteslerde hiç yok. Tam gaz da yapsam hiç olmuyor.

Bu tireme bayağı bariz oluyor. Şunu da eklemeden geçmeyeyim, yazılımı yapan arkadaş bmw'nin 177hp'lik 20d motorlarında yazılım sonrası, tork konvertörü titreme yapabiliyor diye uyarmıştı.

Benim sormak istediğim, bunu engellemek mümkün mü, engellenemezse ileride ne olur nereye gider işin sonu ?

1-2-3 viteslerde yapıştırmaya korkar oldum bişey olacak diye. !

Not: Bu serilerde Borusan'da bmw'nin kendi yazılımı ile güç artırımı yapılmak istenirse, yazılımla beraber yeni tork konvertörü de yolluyormuş bmw Almanya'dan diye duydum.

Deniz yaptırdın yazılımı bak keyfine yaa bırak arabayı dinlemeyi bozulursa bir daha yaptırırsın

Eski 08-04-2015   #17
kervanoglu
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara

Varsayilan

Sikinti tamamen tork konv. kaynakli. Ben eski arabami 90bin km o sekilde kullandim, anlik titretme haricinde bi sorun yasamadim.
kervanoglu is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 09-04-2015   #18
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

@elektromekanik

eywallah Talha usta, o zaman müziğin sesini açıyorum bundan sonra.

benim telefon resetlendi tüm numaralar gitti senin ki de dahil, bana bi zahmet özelden yazar mısın numaranı
deniz 1985'in Yazısını Beğenenler:
Eski 10-04-2015   #19
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
kervanoglu tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Sikinti tamamen tork konv. kaynakli. Ben eski arabami 90bin km o sekilde kullandim, anlik titretme haricinde bi sorun yasamadim.
eywallah, ben de böyle kullanıcam heralde.

Bu Konuyu Goruntuleyen Kullanicilar : 1 (0 Uye ve 1 Misafir)

Baslik Araclari
Goruntu Secenekleri

Mesaj Kurallari