Geriye Don 'BMW Car Club Turkey' - Türkiye'nin resmi BMW Kulübü > Sponsorlarımız > Bmw Abarth Servis > Uygulamalar

• G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?
  • G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?

Baslik Araclari Goruntu Secenekleri
Eski 30-01-2016   #1321
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

elektromekanik'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İSTANBUL

Varsayilan

Ayarı falan bitsin temizleriz en son

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
T : 0212 346 2663, F : 0212 346 2665 E-Posta : abarthbmw@hotmail.com
elektromekanik is offline   Alinti ile Cevap Ver
elektromekanik'in Yazısını Beğenenler:
Eski 31-01-2016   #1322
Quemoy

Admin - Kurucu

Quemoy'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: Bursa

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

@CK hımmm bununla drift yaparmıyız

1997 E36 316i Sedan ///M Technik Avus Blau Metallic - EX
2002 E46 325i SMG Sedan Titan Silber Metallic - EX
1998 E36 320i Coupe ///M Technik Cosmoschwarz Metallic - EX
Quemoy is offline   Alinti ile Cevap Ver
Quemoy'in Yazısını Beğenenler:
Eski 03-02-2016   #1323
CK

CK'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: Istanbul / Erenköy

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Abisi hacıyı ziyarete gelmiş

Eski 10-02-2016   #1324
CK

CK'in Avatar'i

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Eski 10-02-2016   #1325
Kanji
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul/Türkiye

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

@CK yarın, sabah çayını bende sağ koltukta içeyim bari, sabah servisteyim
Kanji is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 10-02-2016   #1326
CK

CK'in Avatar'i

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

İç valla @Kanji araba çalıştı işin sonu göründü ben de keyiflendim
Eski 10-02-2016   #1327
997TT
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Istanbul

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Asil simdi basliyor deyip moralini bozmayim...
997TT is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 10-02-2016   #1328
Kanji
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
CK tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
İç valla @Kanji araba çalıştı işin sonu göründü ben de keyiflendim
Gözün aydın, çok güzel haber
Kanji is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 13-02-2016   #1329
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
elektromekanik'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 17-02-2016   #1330
Tarik
MiNiPassion.net

Tarik'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul

Üye Garajı
Varsayilan

@elektromekanik Talha Ustam bir 2006 E46 330ci bakıyorum; 148bin km'de. Aylardır yatan bir araç. Bugün şarj aletiyle çalıştırdık ama akü ölü, çalışırken bile 2 farklı aksesuarı çalıştırınca diğerinin zayıfladığını görüyorduk. (far aç kapa & cam aç kapa gibi). Aracın üstünü açmayı denedik, aç kapa düğmelerinin arasındaki 2 ufak ışıktan üstteki yanıp sönmeye başladı, bagajı açıp üstteki tavan havuzunu olması gereken yere getirdik ama sonra yine hareket olmadı, bu sefer ışık da yok Zayıf aküden dolayı hiç tavanı oynatmaz mı yoksa tavanda mı problem vardır? Aküyü yenileyince beni aramasının söyledim araç sahibine ama merak ettim, tavan normalde çalışıyordu diyor.

- Bir de ufak bir tur attım direksiyon çok direkt tepkili gelmedi en son E46 kullanalı çok oldu ama F30 veya F10'dan biraz daha cansızdı direksiyon tepkisi yavaş giderken. Sertliği normal E46 sertliğinde.

- Vitesi P - D arasında ilerletmek için bildiğin zorlamak gerekiyordu sanki dibinde çapak bağlamış gibi. Araç sahibi yağ, şanzıman yağı, diferansiyel yağı falan hepsi yeni diyor ama, sence bu basit bir şey midir yoksa ağır bir durum mu?

Adam mekanikermiş zaten motorla, soğutma sistemiyle alakalı her şeyin bakımlı veya yenilenmiş olduğunu söylüyor.

Tavan dahil her şeyin çalıştığını görsem buradaki ustama götürüp baktıracağım ama sizin yorumunuza göre de koşarak uzaklaşabilirim. Ne dersiniz?

Aracın renk kombinasyonu ve donanımı cezbediyor aslında temiz çıksın da istiyorum

Araçta ön tampona dikkat ettim sadece M paket tamponlu, bu jantlar ve bu renk kombinasyonu aynen. Isıtmalı hafızalı Recaro, Harman Kardon, Navili vs. bir araç

Tarik is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 17-02-2016   #1331
Magicalp
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

Tarık genelde bu kadar temiz bakılmış arabada problem olmaz. Adama da bakıp yalancı mı dolanbaz mı bir his elde edersin ya, o içgüdüye güven. Akü düzelsin, araba biraz hareket etsin, çok güzel duruyo anasını satayım.
Magicalp is offline   Alinti ile Cevap Ver
Magicalp'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 17-02-2016   #1332
Tarik
MiNiPassion.net

Tarik'in Avatar'i

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
Magicalp tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Tarık genelde bu kadar temiz bakılmış arabada problem olmaz. Adama da bakıp yalancı mı dolanbaz mı bir his elde edersin ya, o içgüdüye güven. Akü düzelsin, araba biraz hareket etsin, çok güzel duruyo anasını satayım.
Valla buradaki satıcılar bende daha dürüst algısı uyandırıyor, satan genç birisi biraz it kopuk gibi ama kimse arabayı allayıp pullayıp satayım derdinde değil, araba yatarken aman aküsü bitik olmasın biri gelir bakarsa hazır olsun demiyor, ben gelince takıp şarj ediyor olan neyse onu gösteriyor Kaldırıma vurmuş bir kere rot kolu değiştirmiş, sol kapıdaki hava yastığı patlamış mesela, onun da yenisini aldım 5 vidası var zaten arabayı alacak olursan ben takacağım diyor mesela, TR'de çok ağza alınacak şeyler değil. Kaput altı, çamurluk bağlantıları vs orijinal görünüyor, alt taraf da temiz çıkarsa 5-5,5 bin dolara güzel seçenek, alır binerim

İçi mesela buradaki arabaların %95'i gibi pis genel olarak yenmiş içilmiş tarzda ama yırtık pırtık vs yok, hatta elime bez ve temizlik malzemesi aldım yüzeysel deneme yaptım temizlenebilir durumda diye şu an arabanın her şeyi çalışır olsun istiyorum ben de ki servise detay kontrole sokup alayım İç rengi özellikle çok çekici.
@elektromekanik Talha Ustamın yorumlarını merak ediyorum direksiyon ve tavanla alakalı
Eski 17-02-2016   #1333
997TT
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Istanbul

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Bugun esımın aracını jant lastık ıcın alınca,bazı kozmetık eksıklerı oldugunu gordum. Oglen 1 gıbı habersız gıttım ve cokk da kalabalık oldugu halde,hemen pratık sekılde parcaları sokup,boyaya yolladı.
Aynı gunde bıtmesını sagladı. Tam ıs bıtmısken,saat de 7'ye dogru gelırken,"Usta,cukura gırdıgımde sankı on sagdan daha fazla ses gelıyor,kontrol edelım mı" dıye o saatte sacma bır soruma,evet dıyıp lıfe alması,muhtesemdı. 2 dakıkada tum kontrollerı yapıp ındıren Talha Ustaya buradan da tesekkur etmek ıstıyorum...
997TT is offline   Alinti ile Cevap Ver
997TT'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 17-02-2016   #1334
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Tarik tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Valla buradaki satıcılar bende daha dürüst algısı uyandırıyor, satan genç birisi biraz it kopuk gibi ama kimse arabayı allayıp pullayıp satayım derdinde değil, araba yatarken aman aküsü bitik olmasın biri gelir bakarsa hazır olsun demiyor, ben gelince takıp şarj ediyor olan neyse onu gösteriyor Kaldırıma vurmuş bir kere rot kolu değiştirmiş, sol kapıdaki hava yastığı patlamış mesela, onun da yenisini aldım 5 vidası var zaten arabayı alacak olursan ben takacağım diyor mesela, TR'de çok ağza alınacak şeyler değil. Kaput altı, çamurluk bağlantıları vs orijinal görünüyor, alt taraf da temiz çıkarsa 5-5,5 bin dolara güzel seçenek, alır binerim

İçi mesela buradaki arabaların %95'i gibi pis genel olarak yenmiş içilmiş tarzda ama yırtık pırtık vs yok, hatta elime bez ve temizlik malzemesi aldım yüzeysel deneme yaptım temizlenebilir durumda diye şu an arabanın her şeyi çalışır olsun istiyorum ben de ki servise detay kontrole sokup alayım İç rengi özellikle çok çekici.
@elektromekanik Talha Ustamın yorumlarını merak ediyorum direksiyon ve tavanla alakalı

Direksiyona bişey diyemem de ,tavan aküden olabilir

Eski 18-02-2016   #1335
Tarik
MiNiPassion.net

Tarik'in Avatar'i

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

Bugün aküyü yenilemiş tekrar gittim, arabanın gidişinde veya vites geçişlerinde manuelinde vs sorun yok. Tüm elektronik aksamlar çalışıyor, tavan hariç

Çocuk tavanın normalde çalıştığından emin, hava -1 derece civarıydı çok soğuktan dolayı çalışmıyor falan diyor ama ne derece doğrudur? Araba kendine kendine "hava soğuk olmaz açmam" mı diyecek Bu sefer tavan açma düğmelerinin arasındaki kırmızı ışık yoktu, ne bir klik sesi ne bir motor sesi tık yok tavanı açmayı deneyince. He ilk başta düğmeye basılı tuttum arka camları indirmeye başladı ama yarıda durdu o, sonra ne açma ne kapama yaptı.

Yarın ustamı getirtip bakmayı deneyeceğim, adama diyeceğim artık tavanı çalıştır al paranı. Kaldık öyle

S2000'in gözünü seveyim kilidi manuel aç düğmeye bas isterse fırtınalı kar yağsın açılıyor da BMW olunca her yeri sensör bunun, kullanmadığım için birşey de diyemedim.
Eski 18-02-2016   #1336
alp59
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

Tavan mekanizmasını boşa çıkardıysanız tekrar devreye almadan çalışmaz.

soğuk sıcak farketmez e36 ların tenteleri hala canavar gibi çalışıyor.
alp59 is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 18-02-2016   #1337
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Tarik tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Bugün aküyü yenilemiş tekrar gittim, arabanın gidişinde veya vites geçişlerinde manuelinde vs sorun yok. Tüm elektronik aksamlar çalışıyor, tavan hariç

Çocuk tavanın normalde çalıştığından emin, hava -1 derece civarıydı çok soğuktan dolayı çalışmıyor falan diyor ama ne derece doğrudur? Araba kendine kendine "hava soğuk olmaz açmam" mı diyecek Bu sefer tavan açma düğmelerinin arasındaki kırmızı ışık yoktu, ne bir klik sesi ne bir motor sesi tık yok tavanı açmayı deneyince. He ilk başta düğmeye basılı tuttum arka camları indirmeye başladı ama yarıda durdu o, sonra ne açma ne kapama yaptı.

Yarın ustamı getirtip bakmayı deneyeceğim, adama diyeceğim artık tavanı çalıştır al paranı. Kaldık öyle

S2000'in gözünü seveyim kilidi manuel aç düğmeye bas isterse fırtınalı kar yağsın açılıyor da BMW olunca her yeri sensör bunun, kullanmadığım için birşey de diyemedim.

Bakım istiyo olabilir tavan
Camları yarıya kadar indirmesi normal ,daha sonra önce kafadaki motor çalışıp önü kaldırcak biraz daha sonra bagajdaki motor çalışcak

Bagaj havuzunun aşağıda olduğunu okuyan bir switch olucak o okumuyosa hayatta çalışmaz arkada röleler var sigortası var bunları kontrol edin hiç olmadı kontak kapalıyken manuel açıp havuza bırakın ardından kapatmayı deneyin

elektromekanik'in Yazısını Beğenenler:
Eski 18-02-2016   #1338
Tarik
MiNiPassion.net

Tarik'in Avatar'i

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
alp59 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Boşa çıkarmaktan kastınız nedir?
Eski 18-02-2016   #1339
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
alp59 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster

soğuk sıcak farketmez e36 ların tenteleri hala canavar gibi çalışıyor.

Bunlar hidrolik sistem herhangi birşeyi devre dışı bırakamıyosun sadece arka kapağın kilitlerini açıcaksın arka koltuğun altında mekanizma var

elektromekanik'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 18-02-2016   #1340
Magicalp
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

Tarık. Tavanı açarken elini düğmede tutman lazım. Önce camlar inecek yarım. Ondan biraz sonra kafa kalkacak. Ondan sonra arka kalkacak vs vs. Düğmeye basıp bırakacaksın, o otomatikman yapacak değil. Basılı tutman lazım. Kullanmadıysan senin bilmemen normal de o sahibiyim diye geçinen sana yalan söylüyor eğer o da nasıl açıldığını bilmiyorsa.
Magicalp is offline   Alinti ile Cevap Ver

Bu Konuyu Goruntuleyen Kullanicilar : 6 (0 Uye ve 6 Misafir)

Mesaj Kurallari