Geriye Don 'BMW Car Club Turkey' - Türkiye'nin resmi BMW Kulübü > Sponsorlarımız > Mert Oto Elektronik > Soru / Cevap

• G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?
  • G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?

Baslik Araclari Goruntu Secenekleri
Eski 22-09-2017   #201
ESTORİLED
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İSTANBUL

Varsayilan

Öyle sorunlar varmıydı ki bide id5 olan makyajlı 40 yıllarda varmıydı kullandığım tek nbt oydu çünkü onda da kapanma falan yoksa üstüne beni çok etkiliyodu hızı kalitesi vs
ESTORİLED is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 22-09-2017   #202
ESTORİLED
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

2014 6.aydan sonramı yeni tip ekran geldi 12345 serilerine benimki allahtan 7.ay product yazıyor demekki ondan bende sıkıntı yok
Eski 24-09-2017   #203
Devo
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Istanbul

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
ESTORİLED tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
2014 6.aydan sonramı yeni tip ekran geldi 12345 serilerine benimki allahtan 7.ay product yazıyor demekki ondan bende sıkıntı yok
Benim bahsettiğim yeni arayüzün yüklenmesi,yeni ekranlarla gelen.
Carplay vs gibi özellikler ekleniyor ancak dediğim gibi en son cihaz kendini kapatıyordu ve remote control kullanılamıyordu,bu düzelti mi diye sordum.

Devo is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 07-10-2017   #204
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara

Varsayilan

merhaba.. standart ve elektriksiz koltukları olan bir e90 na elektrikli recaro montajı yaptığımızda sürücü profili için anahtardan hafızaya alma ve anahtar takılıp kontak açılınca otomatik koltuk ayar fonksiyonunu çalıştirabiliyormuyuz? bmw e90 da power seat retrofit vermemiş. yani custom uygulama oluyor sanırım.
bmw-extreme is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 09-10-2017   #205
ESTORİLED
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

elektriksiz koltuğu elektrikliye çevirmek için plug&play gibi mi yoksa tesisat falan çekme uğraşma işi oluyormu yada yarı elektrikli koltuklar için
Eski 09-10-2017   #206
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara

Varsayilan

tesisat ayarlamak gerek. koltuğa giden tesisata eklentiler yapılacak sanırım.. tabi anahtar hafizasının çalışması için can bus bağlayıp kodlamak mı gerekiyor onu bilmediğim için uygulamayı yapıp yapamadıklarını sormuştum.
bmw-extreme is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 04-11-2017   #207
yamazaki
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: bursa

Varsayilan Merhaba

ben bursa dan ali ercan
yeni aldığım 2002 model e65 bmw 745i aracım ile ilgili soru sormak istiyorum
1-aracımda navigasyon ve tv çalışmıyor bunarla ilgiline yapabiliriz
2-aracıma bluetooth ve geri görüş taktırmnak istiyorum takkılabilir mi takılır ise maliyeti ne olur
yamazaki is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 20-12-2017   #208
karadavut58
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: fransa

Varsayilan

S.a yeni bir araç alacagim 325d fransada anahtari götürdüm km orjinal dediler ama 162 binde arac bütün bakimlari bmw serviste yapilmamiş km orjinal olup olmadigi anahtarla kesin söylene bilir mi ?
karadavut58 is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 20-12-2017   #209
karadavut58
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: fransa

Varsayilan

S.a ustalar yeni araç alacagim göstergedeki km 162 bin bmw servise götürdüm anahtarla baktilar km orjinal denildi 325 d 2010 204 cv fransada yaşiyorum bütün bakımlari bmw de yapilmamiş km dogrumudur bmw mycarly programiylada baktigimda 170 bin km gösterdi yardimci olabilirmisiniz Teşekkürler
karadavut58 is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 04-01-2018   #210
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: istanbul

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
electro berk tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Merhaba ..

Aracınıza ekletmek istediğiniz donanımların yapılabilirliğini ,fiyatını , zamanıyla ilgili sorularınız varsa bu bölümde sorabilirsiniz .
selamlar

e60 520d otomatik şanz aracımda,

1= manuel moddayken bile, araç patinaja başlayınca, devir birden yükseldiği için, kesiciye girmeye gelince, kendi kendine vites büyütüyor

2= D ya da DS modda, patinaja başlayınca, daha devir kesiciye dahi gelmeden, 3-4bin devirlerde (kesici 5 binde) üst vitese atıyor

buna takılmamın nedeni, araca LSD eklendi, güzel oldu, fakat üstteki 2 durum sıkıntı yaratıyor

buna yazılımla müdehale edilebilir mi ?

@ESTORİLED @Devo @bmw-extreme @SertaçSaka

konuya yakın zamanda mesaj yazmış arkadaşları da ekledim, belki fikirleri vardır diye
deniz 1985 is offline   Alinti ile Cevap Ver
deniz 1985'in Yazısını Beğenenler:
Eski 05-01-2018   #211
SertaçSaka
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

@deniz_1985
manuel modda olsa dahi kesiciye giremez belli bi yerde sonra kendi otomatik vites büyütür
2 sorununda cevabı bu ds mod sadece 2bin devir altına ve 6cı vites kullanmıyo
Yazılımla müdehale etmeye gerek yok araba zaten dizel yani düşük devirde maksimum torku orta devirlerde maksimum beygiri veriyo
4000 devir sonrası zaten boşa devir çeviriyo çünkü artık güç eğrisi düşüşe geçiyo

2700 devirden sonra tork düşüşe geçiyo 4000 sonrası beygir düşüşe geçiyo ki bu arabada yazılımlı
Eski 08-01-2018   #212
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
SertaçSaka tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
@deniz_1985
manuel modda olsa dahi kesiciye giremez belli bi yerde sonra kendi otomatik vites büyütür
2 sorununda cevabı bu ds mod sadece 2bin devir altına ve 6cı vites kullanmıyo
Yazılımla müdehale etmeye gerek yok araba zaten dizel yani düşük devirde maksimum torku orta devirlerde maksimum beygiri veriyo
4000 devir sonrası zaten boşa devir çeviriyo çünkü artık güç eğrisi düşüşe geçiyo
image

2700 devirden sonra tork düşüşe geçiyo 4000 sonrası beygir düşüşe geçiyo ki bu arabada yazılımlı
saol kardeşim, 265 bin kilometredir kullanıyorum kendisini, bunu ben de biliyorum

mesele, yanlarken, birden üst vitese geçince, geçiş anında yan yarıda kalıyor, araba birden oturuyor

ıslak zeminde sorun olmuyor, ama kuru da aniden cart diye oturuyor araba, yarıda kalıyor

şimdi sen 535d'e geçtin, sen de hacimden dolayı alt devirde de üst devirde de güç var hala, benimki 520d, yazılım da olsa, bi yere kadar...
Eski 08-01-2018   #213
SertaçSaka
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
deniz 1985 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
saol kardeşim, 265 bin kilometredir kullanıyorum kendisini, bunu ben de biliyorum

mesele, yanlarken, birden üst vitese geçince, geçiş anında yan yarıda kalıyor, araba birden oturuyor

ıslak zeminde sorun olmuyor, ama kuru da aniden cart diye oturuyor araba, yarıda kalıyor

şimdi sen 535d'e geçtin, sen de hacimden dolayı alt devirde de üst devirde de güç var hala, benimki 520d, yazılım da olsa, bi yere kadar...
Vites değiştirdiği anda peak basınç şanzımana aşırı yük binmesin diye turbo selenoidi basıncı dışarı salıyo tabii o anda basınç az olduğu için lag oluyo ve güç yok
Bunun çözümü aslında var yazılımla basınç düşüşü engellenir ancak ani gelen güç şanzımanı kırabilir ki zf 6hp19 yazılımla bile limitlerde
Arabada egzoz varsa bu "surge" diye tabir edilen sesi duyarsınız o anda
Eski 08-01-2018   #214
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
SertaçSaka tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Vites değiştirdiği anda peak basınç şanzımana aşırı yük binmesin diye turbo selenoidi basıncı dışarı salıyo tabii o anda basınç az olduğu için lag oluyo ve güç yok
Bunun çözümü aslında var yazılımla basınç düşüşü engellenir ancak ani gelen güç şanzımanı kırabilir ki zf 6hp19 yazılımla bile limitlerde
Arabada egzoz varsa bu "surge" diye tabir edilen sesi duyarsınız o anda
anladım, böyle bi koruma sistemi olduğunu bilmiyordum

ama ona dokunmamak lazım, şanzıman konusunda takıntılıyım zaten, aksaması beni rahatsız eder, bi de maliyetli de iş
Eski 21-06-2018   #215
zekinay
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Mersin

Varsayilan

Merhabalar.
E90LCİ 2011 ekransız modele NBT ekran uygulama fiyati alabilirmiyim?
zekinay is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 27-12-2020   #216
RasimGüler
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

Merhaba
2019 model F90 M5 için apple carplay yüklenebiliyor mu?
RasimGüler is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 22-01-2021   #217
aemred
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ?stanbul

Varsayilan

alıntı:
RasimGüler tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Merhaba
2019 model F90 M5 için apple carplay yüklenebiliyor mu?

Ünite değişikliği yapılarak aktif hale gelir büyük ihtimalle

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
aemred is offline   Alinti ile Cevap Ver

Bu Konuyu Goruntuleyen Kullanicilar : 2 (0 Uye ve 2 Misafir)

Baslik Araclari
Goruntu Secenekleri

Mesaj Kurallari