Geriye Don 'BMW Car Club Turkey' - Türkiye'nin resmi BMW Kulübü > Sponsorlarımız > Bmw Abarth Servis

Bmw Abarth Servis 0212 346 26 63 - 0533 661 00 50

• G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?
  • G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?

Baslik Araclari Goruntu Secenekleri
Eski 21-01-2018   #181
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

elektromekanik'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İSTANBUL

Varsayilan

Yanlız arkadaşlar şöyle birşey var ZF8 ile ZF6 arasında dağlar kadar fark var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
T : 0212 346 2663, F : 0212 346 2665 E-Posta : abarthbmw@hotmail.com
elektromekanik is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 21-01-2018   #182
Keremberkevural
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul

Varsayilan

Zf8 mükemmel benim 6 ileri lanet bence
Keremberkevural is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 21-01-2018   #183
ysb58
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: EDİRNE-İSTANBU

Varsayilan

alıntı:
elektromekanik tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Yanlız arkadaşlar şöyle birşey var ZF8 ile ZF6 arasında dağlar kadar fark var

Abi zaten sen bu konuyu daha iyi biliyorsun ben sadece çalışma karakteristiğinin arkadaşın bahsettiği gibi söyledim yoksa prensipte farklı olabilir .
ysb58 is offline   Alinti ile Cevap Ver
ysb58'in Yazısını Beğenenler:
Eski 21-01-2018   #184
ysb58
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Keremberkevural tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Zf8 mükemmel benim 6 ileri lanet bence
Yok zaten daha önce 6 ileri olanı da kullandım . Hani bundan önce 8 ileri olanlarda kullandım onlarla mukayese edince de biraz tedirgin edici bir çalışması var o yüzden aklım takıldı biraz . Şuan gün içinde araba değiştirip farkı daha rahat anlayabiliyorum .

Yoksa ilk defa kullanıyor olsam çok takılmazdım ya da şanzıman yağı soğuktan etkilendi der geçerdim ama şuan biraz farklı düşünüyorum ister istemez .
Eski 21-01-2018   #185
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

Şimdi durum şöyle bizim şanzımanlar adaptiv kullanıcıya göre karekteri değişir ama bunun değişmesi 200 ila 500 km sürebilir

Aynı model arabalar fark etmesi çok normal kaldıki zf 8 ile zf6 arasında çalışma farkı var prensip aynı fakat kullandıkları yağ farklı sorunsuz zf6 ya göre bence

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
elektromekanik'in Yazısını Beğenenler:
Eski 21-01-2018   #186
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
ysb58 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Yok zaten daha önce 6 ileri olanı da kullandım . Hani bundan önce 8 ileri olanlarda kullandım onlarla mukayese edince de biraz tedirgin edici bir çalışması var o yüzden aklım takıldı biraz . Şuan gün içinde araba değiştirip farkı daha rahat anlayabiliyorum .

Yoksa ilk defa kullanıyor olsam çok takılmazdım ya da şanzıman yağı soğuktan etkilendi der geçerdim ama şuan biraz farklı düşünüyorum ister istemez .

Kışın yağ çalışma sıcaklığına gelene kadar bişeyler olabilir sabah ilk marştan sonra kışın min 2 dk bekleyin hem motora hem şanzımana faydası var

Eski 21-01-2018   #187
ysb58
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Şimdi durum şöyle bizim şanzımanlar adaptiv kullanıcıya göre karekteri değişir ama bunun değişmesi 200 ila 500 km sürebilir

Aynı model arabalar fark etmesi çok normal kaldıki zf 8 ile zf6 arasında çalışma farkı var prensip aynı fakat kullandıkları yağ farklı sorunsuz zf6 ya göre bence

Abi aynen o zaman ondan olabilir çünkü Edirne’den çıkınca İstanbul’a toparlanıyor biraz . Tabi Edirne’den çıkıp tekrar geri dönene kadar full time aksiyon . Bende diyorum heyt be İstanbul .

Ayruca e60 520d de 84 binde revize etmiştim ondan birazda korkum var tabi .
Eski 21-01-2018   #188
ysb58
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Mlogo

alıntı:
Kışın yağ çalışma sıcaklığına gelene kadar bişeyler olabilir sabah ilk marştan sonra kışın min 2 dk bekleyin hem motora hem şanzımana faydası var

Evet abi banada öyle geldi çünkü şimdi garajda kalıyor ayaz ve soğuk müthiş etki etmiyor daha rahat çalışıyor .

Abi Edirne’de okul 3 km zaten marşa basmamla gözümü okulda açıyorum ondan dolayı beklemiyorum da .
ysb58'in Yazısını Beğenenler:
Eski 31-01-2018   #189
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara

Varsayilan

bana m47Tu2 de egr arıza vermez ışık yakmaz vakum hortumunu çek kullan demişlerdi. ben de öyle yaptım lakin geçen gün aracımı autolgic test cihazına bağladığımızda egr arızası kaydetmiş olduğunu gördük ve sildik. önceden kalmış bir kayıt olamaz çünkü egr iptalindenn önce de arıza kayıtları silmiştik. ışık yakmadan arıza kaydı almış..vakum hortumunun ucunu çok iyi tıkamıştık..manifolddaki sensörden mi anlıyor yoksa dpf deki oksijen sensöründen mi.. mekanik olarak ve vakumla açılan valfin açılmadığını nasıl algılamış da arıza kaydı almış hayret.. peki dde ünitesi o kayda göre arıza programına geçmiş midir.. mesela dacia 1.5 dci euro 4 aracım elektronik egr idi fişini çekince hemen arıza programına geçiyordu, motor arıza lambası yanıyor, araç gitmiyor ve hantallaşıyordu.
bmw-extreme is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 31-01-2018   #190
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
bmw-extreme tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
bana m47Tu2 de egr arıza vermez ışık yakmaz vakum hortumunu çek kullan demişlerdi. ben de öyle yaptım lakin geçen gün aracımı autolgic test cihazına bağladığımızda egr arızası kaydetmiş olduğunu gördük ve sildik. önceden kalmış bir kayıt olamaz çünkü egr iptalindenn önce de arıza kayıtları silmiştik. ışık yakmadan arıza kaydı almış..vakum hortumunun ucunu çok iyi tıkamıştık..manifolddaki sensörden mi anlıyor yoksa dpf deki oksijen sensöründen mi.. mekanik olarak ve vakumla açılan valfin açılmadığını nasıl algılamış da arıza kaydı almış hayret.. peki dde ünitesi o kayda göre arıza programına geçmiş midir.. mesela dacia 1.5 dci euro 4 aracım elektronik egr idi fişini çekince hemen arıza programına geçiyordu, motor arıza lambası yanıyor, araç gitmiyor ve hantallaşıyordu.

Akışmetre anlıyo

Eski 31-01-2018   #191
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

akışmetre egr den önce değil mi? yani hava filtresinden temiz havayı akışmetreye oradan turboya turbodan coolera oradan da manifolda yollarken tam orada araya egr valfi egzoz gazını kaynak yapıyor. araç bir şakilde anlıyorsa arıza programına atıyordur o halde.. ben mekanik valf olduğu için araç hiçbirşeyi çakmaz sanıyordum
Eski 31-01-2018   #192
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
akışmetre egr den önce değil mi? yani hava filtresinden temiz havayı akışmetreye oradan turboya turbodan coolera oradan da manifolda yollarken tam orada araya egr valfi egzoz gazını kaynak yapıyor araç bir şakilde anlıyorsa arıza programına atıyordur o halde..

Şimdi şöyle özetliyim bmw de hava akışmetre testi diye bir sistem var bu testi herhangi bir arıza sonrası durduğu yerde uygulayıp arızayı nerde arayacağımız konusunda bize ip ucu vermektedir
Bu test araba yolda giderkende dde tarafından uygulanır ama bunu kullanıcı hissedemez

Turbonun her devirde ne basınç basacağı bellidir ve bir tölaransı vardı bunun altına düşerse de arıza kaydı geçer üstüne çıkarsada

Malum turbo egzoz gazının kendisene çarpmasıyla devirleniyo bu gaz bir radyatörden geçerek emme manifoduna ulaşır radyatörden geçerken hem soğur soğurkende motor suyunun ısınmasına yardımcı olur

Sen şimdi egr valfini kapadığın zaman fazla gaz turbonun içinde kalır ve ister istemez devir artar devir artınca turbonun akışmetreden emdiği hava da artar,fakat bastığı hava emme manifoldundaki basınç sensörü ile denetlendiği için wasgate tarafından sınırlanır bu durumda şöyle bir arıza kaydı düşer =şarj basıncı emilen hava miktarından düşük veya yüksek

Eu 3 versiyon motorlarda emisyon eşiği çok düşük olmadığı için lamba yanmaz

Mesela araç 2008 mod 730d ise o hortumu çıkardığın an lamba yanar

elektromekanik'in Yazısını Beğenenler:
Eski 31-01-2018   #193
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

teşekkürler ustam.. o halde performansa etkisi? arıza kaydı düşüyorsa programına geçiyorsa araç full perf. gitmeyecektir diyebilir miyiz yoksa westgate tolere ettiği için bişey farketmez gazla mı diyeceğiz.
Eski 31-01-2018   #194
SertaçSaka
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Ustam biraz önce netleşti yarın sana bi araba göndercem bakabilir miyiz acaba e90 320xd
Eski 01-02-2018   #195
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
teşekkürler ustam.. o halde performansa etkisi? arıza kaydı düşüyorsa programına geçiyorsa araç full perf. gitmeyecektir diyebilir miyiz yoksa westgate tolere ettiği için bişey farketmez gazla mı diyeceğiz.

Performansa çok etkisi yok bence ama eskiler ,yeni lerde etkiliyo

Eski 01-02-2018   #196
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
SertaçSaka tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Ustam biraz önce netleşti yarın sana bi araba göndercem bakabilir miyiz acaba e90 320xd

Müsait olursam bakarız

Eski 01-02-2018   #197
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Performansa çok etkisi yok bence ama eskiler ,yeni lerde etkiliyo

Arıza kaydı alması biraz canımı sıktı. Bunu beklemiyordum. İzolasyonları iptal edip hortumunu yerine taktım, gün içi arıza kaydını silip öyle kullancam.
Eski 01-02-2018   #198
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: istanbul

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
Şimdi şöyle özetliyim bmw de hava akışmetre testi diye bir sistem var bu testi herhangi bir arıza sonrası durduğu yerde uygulayıp arızayı nerde arayacağımız konusunda bize ip ucu vermektedir
Bu test araba yolda giderkende dde tarafından uygulanır ama bunu kullanıcı hissedemez

Turbonun her devirde ne basınç basacağı bellidir ve bir tölaransı vardı bunun altına düşerse de arıza kaydı geçer üstüne çıkarsada

Malum turbo egzoz gazının kendisene çarpmasıyla devirleniyo bu gaz bir radyatörden geçerek emme manifoduna ulaşır radyatörden geçerken hem soğur soğurkende motor suyunun ısınmasına yardımcı olur

Sen şimdi egr valfini kapadığın zaman fazla gaz turbonun içinde kalır ve ister istemez devir artar devir artınca turbonun akışmetreden emdiği hava da artar,fakat bastığı hava emme manifoldundaki basınç sensörü ile denetlendiği için wasgate tarafından sınırlanır bu durumda şöyle bir arıza kaydı düşer =şarj basıncı emilen hava miktarından düşük veya yüksek

Eu 3 versiyon motorlarda emisyon eşiği çok düşük olmadığı için lamba yanmaz

Mesela araç 2008 mod 730d ise o hortumu çıkardığın an lamba yanar

helal ya açıklamaya bak, saol Talha usta...
deniz 1985 is offline   Alinti ile Cevap Ver
deniz 1985'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 01-02-2018   #199
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
deniz 1985 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
helal ya açıklamaya bak, saol Talha usta...

Eski 05-02-2018   #200
mpower35
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: izmir

Üye Garajı
Varsayilan

selamlar. f10 530d kullanıcısıyım. aracımda (sıcak soğuk) her ilk çalışmada aşırı titreme ve arıza ışığı yakma problemi vardı. bilgisayara bağladık egr arızası verdi. orjinal yeni egr ile değiştirdim problemin %90 ı ortadan kayboldu. fakat şu anda sabah soğukken ilk çalışmada eski titremenin çok daha hafifi oluyor. motor ısındığında ortadan kalkıyor. acaba aynı sorun benim aracımdada olabilirmi?
mpower35 is offline   Alinti ile Cevap Ver
mpower35'in Yazısını Beğenenler:

Bu Konuyu Goruntuleyen Kullanicilar : 1 (0 Uye ve 1 Misafir)

Baslik Araclari
Goruntu Secenekleri

Mesaj Kurallari