Geriye Don 'BMW Car Club Turkey' - Türkiye'nin resmi BMW Kulübü > Sponsorlarımız > Bmw Abarth Servis > Soru - Cevap

• G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?
  • G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?

Baslik Araclari Goruntu Secenekleri
Eski 15-04-2017   #41
AlkanExclusive
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara - İstanbul

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
Ozgur_ tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
@AlkanExclusive dump valve ne durumda, baktırsanıza bir.
Yük altındayken ayağı gazdan çekince normal bir şekilde çufluyor, sesinde bir değişiklik hissetmedim.

İlla baktıracağım zaten ama nokta atışı yapmak önemli. Yoksa şaşmaz sanayiye girsek sorunu bulana kadar bin liralık yapar bizi namussuzlar.
AlkanExclusive is offline   Alinti ile Cevap Ver
AlkanExclusive'in Yazısını Beğenenler:
Eski 15-04-2017   #42
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

elektromekanik'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İSTANBUL

Varsayilan

alıntı:
AlkanExclusive tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Yük altındayken ayağı gazdan çekince normal bir şekilde çufluyor, sesinde bir değişiklik hissetmedim.

İlla baktıracağım zaten ama nokta atışı yapmak önemli. Yoksa şaşmaz sanayiye girsek sorunu bulana kadar bin liralık yapar bizi namussuzlar.

Bir kaç arabada duydum bu sesi fakat bir mana veremedim hiç şikayet eden olmadı ben es kaza duydum araştırma fırsatı bulamadım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
T : 0212 346 2663, F : 0212 346 2665 E-Posta : abarthbmw@hotmail.com
elektromekanik is offline   Alinti ile Cevap Ver
elektromekanik'in Yazısını Beğenenler:
Eski 16-04-2018   #43
yenice
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: istanbul/türkiye

Varsayilan

29.000km’de borusanda yapilan Kontrollerde bujilerle ilgili atlama kesinti vs sikinti yok, genellikle 50bin km ye dogru degistiriyoruz dediler.

2012 1 serisi icin aku kutup baslari, zarar goren kablo var ise onlarin degisimi ve davlumbazlardaki klipslerin ucretsiz olarak degisimi aksiyonu gelmis. Onlari ucretsiz olarak degistirdiler.
yenice is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 19-04-2018   #44
DeNNis
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Bursa

Varsayilan

Peki yazılımlı araçta buji değiştirme aralığı kaç km olmalı?
F20 118i aracımda NGK ILZKR8C8G (thp 270hp oem bujisi) kullanıyorum.
DeNNis is offline   Alinti ile Cevap Ver
DeNNis'in Yazısını Beğenenler:
Eski 19-04-2018   #45
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
DeNNis tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster

30 bin kmde bir değiştirirsen iyi olur

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
Eski 19-04-2018   #46
Ozgur_
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara

Varsayilan

alıntı:
DeNNis tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
ben iridyum bujimi yazılımlı 1 imde 2 bakımda bir değişiyorum. Platin buji daha 12 bin km de bitmişti.
Ozgur_ is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 16-10-2018   #47
yenice
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: istanbul/türkiye

Varsayilan

@Ozgur_ Arkadaşlar motor soğukken ilk çalıştırmada 1200-1500 devir arasında 2-3 kez hafif dalgalanma yapıp sonra sabitliyordu. Bundan dolayı 3 buji denedim:

NGK PLZKBR7B8D Platin Buji

BERU 12ZR-6SPP2-1 Platin Buji ( Oem üzerinden çıkan bujiydi )

Bosch ZR7Sİ332S İridyum Buji

Aralarında en ufak bir fark hissetmedim. Ne yakıtta ne ateşlemede.

Haliyle Beru ve NGK lar boşta kaldı. Tahmin ediyorum 2 buji de 2000km civarı çalışmıştır. Sizler yazılımdan dolayı çabuk buji tüketiyorsunuz takip ettiğim kadarıyla Eğer isterseniz Beru ve NGK ları size yollayabilirim. İş görsün.
yenice is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 21-02-2019   #48
Fairline
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara/Türkiye

Varsayilan

Servis İnfo'da Buji değişimi sonrası sıfırlama yaptırmadı araba. Tam ömrü 60000km. 8000km önce yanlışlıkla sıfırlama yapılmış, halen 60000km yazmakta. 10000km de bir mi iniyor bu? Bilgisayara bağlayıp sıfırlamak mümkün mü? Bir de polen filtresi takmış mayıs ayına, başka ay bilmiyor. Bunların sezicileri mi değişmeli, yoksa bilgisayara bağlanıp sıfırlanır mı?
Fairline is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 21-02-2019   #49
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Fairline tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Servis İnfo'da Buji değişimi sonrası sıfırlama yaptırmadı araba. Tam ömrü 60000km. 8000km önce yanlışlıkla sıfırlama yapılmış, halen 60000km yazmakta. 10000km de bir mi iniyor bu? Bilgisayara bağlayıp sıfırlamak mümkün mü? Bir de polen filtresi takmış mayıs ayına, başka ay bilmiyor. Bunların sezicileri mi değişmeli, yoksa bilgisayara bağlanıp sıfırlanır mı?

Güncelleme istiyo olabilir araba

Bu Konuyu Goruntuleyen Kullanicilar : 2 (0 Uye ve 2 Misafir)

Baslik Araclari
Goruntu Secenekleri

Mesaj Kurallari