Geriye Don 'BMW Car Club Turkey' - Türkiye'nin resmi BMW Kulübü > Sponsorlarımız > Bmw Abarth Servis

Bmw Abarth Servis 0212 346 26 63 - 0533 661 00 50

• G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?
  • G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?

Baslik Araclari Goruntu Secenekleri
Eski 21-04-2018   #241
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara

Varsayilan

Bu araç neden sabah soğukken iyi tepkiler veriyor ısınınca cortluyor ya da soğuk havada iyi ama hava ısınınca cortluyor derken şu şüphelendiğim air intake charge temp sensorü bir kontrol edeyim dedim. testte arıza yok ama yine söktüm. aa ucundaki rezistör yağlanmış..elimde bir tane yedek vardı çıkma. onu taktım. arabanın gaz tepkileri bariz iyileşti. şanzıman da. 1 aydan fazladır takoz gibi kullaniyormuşum şimdi çıkanı özel spreyi ile temizleyip takıp deneyeceğim. yine sorun varsa parça gidik. yok performanstaki düzelme devam ederse sorunun yağ tabakasından olduğu netleşcek. Tahminim sabah rezistörü kaplayan yağ da soğuk olduğu için kısa süreliğine düzgün okuyor yağ buharı ve sensordeki yağ ısınınca cortluyor. Bir de map sensörünü söküp kontrol etcem onun yedeği yok ama bir tane alırım ne olur ne olmaz. mapin ucundaki minik delikten sensör temizleyiciyi incecik iğnesiyle püskürtüp map sensörü de elden geçircem.
bmw-extreme is offline   Alinti ile Cevap Ver
bmw-extreme'in Yazısını Beğenenler:
Eski 22-04-2018   #242
4qwist
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: istanbul

Thumbs up

alıntı:
bmw-extreme tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Bu araç neden sabah soğukken iyi tepkiler veriyor ısınınca cortluyor ya da soğuk havada iyi ama hava ısınınca cortluyor derken şu şüphelendiğim air intake charge temp sensorü bir kontrol edeyim dedim. testte arıza yok ama yine söktüm. aa ucundaki rezistör yağlanmış..elimde bir tane yedek vardı çıkma. onu taktım. arabanın gaz tepkileri bariz iyileşti. şanzıman da. 1 aydan fazladır takoz gibi kullaniyormuşum şimdi çıkanı özel spreyi ile temizleyip takıp deneyeceğim. yine sorun varsa parça gidik. yok performanstaki düzelme devam ederse sorunun yağ tabakasından olduğu netleşcek. Tahminim sabah rezistörü kaplayan yağ da soğuk olduğu için kısa süreliğine düzgün okuyor yağ buharı ve sensordeki yağ ısınınca cortluyor. Bir de map sensörünü söküp kontrol etcem onun yedeği yok ama bir tane alırım ne olur ne olmaz. mapin ucundaki minik delikten sensör temizleyiciyi incecik iğnesiyle püskürtüp map sensörü de elden geçircem.
Bilemiyorum bir faydası olur mu lakin son bir kaç mesajda bahsettiğiniz konu birebir anlattığınız gibi 99 model e39 530d aracımda başladı. Bilginize güvenerek destek olabileceğine inandım ve büyük ihtimal ile siz bu sorunu çözebilirseniz bende aynı yolu izleyip çözebileceğime inanıyorum. Sensörlere yoğunlaştıgınızı görüyorum. 99 model araçtaki sensör sayısı ile sizin aracınızın sensör sayısı aynı değildir. problemimiz birebir aynı anlattıklarınıza ne ek bir şey söyleyebilirim ne de eksik kalmışsınız. O yüzden e39 da olmayan sensörleri direkt elemenizin faydası olabileceği kanaatindeyim. İlgiyle çözümünüzü bekliyor olacağım.
4qwist is offline   Alinti ile Cevap Ver
4qwist'in Yazısını Beğenenler:
Eski 22-04-2018   #243
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

elektromekanik'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İSTANBUL

Varsayilan

Turbo testinden geçiyomu motor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
T : 0212 346 2663, F : 0212 346 2665 E-Posta : abarthbmw@hotmail.com
elektromekanik is offline   Alinti ile Cevap Ver
elektromekanik'in Yazısını Beğenenler:
Eski 22-04-2018   #244
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

autologic ile bakıyorlar basınç normal..hiçbir sensör arızası vermiyor. gaz pedaline kadar baktılar. bugün eski charge air tamp sensörünü elektronik sensör temizleyici ile temizleyip yerine taktım araç biraz kötüleşti.. onda kesin bir nane var bence yine yedeği taktım vites geçişleri düzeldi yarın map sensörünü söküp durumuna bakacağız. ama ben map sensöründen de şüpheleniyorum. incecik bir ağzı var ve çok çabuk kirlenip tıkanıyormuş..temizleyip deneyeceğim. olmadı bir tane alıp deneyeceğiz mecburen. bi,r de sökmüşke sirklon filtreyi kontol edeceğim çok merak ediyorum sıfır külbürtör üzerinde gelene mantar tip mi yeni tip mi koymuşlar.
bmw-extreme'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 22-05-2018   #245
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

Bir süredir egr yi yine iptal etmiştim. Swirl flapları geri taktıktan sonra aracın kalkış performansından memnun kalınca sorunun egr olmadığını anladım. Sonra ne var ne yoksa tamamen iptal etmeye karar verdim. Siparişi gectim ve 10 gün sonra yeni ciciler geldi. Fiyat tamamen duygusal ama işçilik emsallerine göre 1. sınıf. Egr valfi, egr cooler ve termostatı da dahil ne var ne yok herşeyi söküp atcam. Lakin flaplar kalacak onlarla devam..

22-05-2018 , Saat 16:54 ' de , bmw-extreme Tarafindan Degistirilmistir...
Eski 22-05-2018   #246
Oversteer
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara / Turkiye

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
. Swirl flapları geri taktıktan sonra
image
niye?
Oversteer is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 22-05-2018   #247
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

Düşük devirlerde belirgin tork eksikliği hissettiriyordu. Özellikle kalkışlarda ileri fırlarken. Eski tip M47 (e46 320d) vakum turbo aktüatörlü modellerde okadar değil. Ama m47 tu2 denen mitsubishi elektronik aktüatör turbolu e90 larda çok daha belirgin. İptal ettirip servisten çıkar çıkmaz bile hissetmiştim. Geri takmanın da bazı eksileri var tabi. Flapsız üst devirlerde hava akışı daha iyi olduğundan aracın ivmelenmesi de daha iyi. Ama gülü seven dikenine katlanır.. Onu da ortası çubuklu egr valfinin yerini alacak bu düz boru ile bir nebze telafi etmeye çalışacağız. Hava akışı bir miktar iyileşecektir.
bmw-extreme'in Yazısını Beğenenler:
Eski 23-05-2018   #248
HarryBlade
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul

Varsayilan

ya selamlar 4 silindirli 120d m47tu2d20 m var kat iptal ve alt devirler iğrenç araçta egr iptal değil.. Ne önerirsiniz ?
HarryBlade is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 23-05-2018   #249
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

önce swirl flap denen emme manifoldundaki flaplar iptal edilmiş mi onu kontrol edin. Edilmemiş ve düzgün çalışıyorlarsa kat iptalindendir. downpipe sanayi işi imalat ise markalı düzgün bir downpipe ile değiştirmeli ve ayrıca yazılım yapmalısınız
Eski 25-05-2018   #250
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
HarryBlade tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
ya selamlar 4 silindirli 120d m47tu2d20 m var kat iptal ve alt devirler iğrenç araçta egr iptal değil.. Ne önerirsiniz ?

alt devirler iğrenç derken;

extra bir sıkıntı var manasında mı?

yoksa

kat iptal edilince olması gereken olup alt devirler biraz cansızlaşırken üst devirler daha coşkulu mu ?

fazla oynamanı tavsiye etmem, bi kere kurcalamaya başlarsan bi daha eskiyi arar hale gelebilirsin

ben yazılım 177 lik 520d kullanıyorum, 175 binde yazılım yapıldı, şu an km 275 bin. Kat duruyor. Bugüne kadar 1 defa dahi DPF ışığı yanmadı, problem hatırlamıyorum. Turbo+enjektörler dahi orjinal

fazla kurcalama bence, arıza yoksa, tamir etme
deniz 1985 is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 28-05-2018   #251
Oversteer
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara / Turkiye

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
deniz 1985 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster

yoksa

kat iptal edilince olması gereken olup alt devirler biraz cansızlaşırken üst devirler daha coşkulu mu ?

fazla oynamanı tavsiye etmem, bi kere kurcalamaya başlarsan bi daha eskiyi arar hale gelebilirsin

ben yazılım 177 lik 520d kullanıyorum, 175 binde yazılım yapıldı, şu an km 275 bin. Kat duruyor. Bugüne kadar 1 defa dahi DPF ışığı yanmadı, problem hatırlamıyorum. Turbo+enjektörler dahi orjinal

maşallah diyelim

yazılım ne?
Oversteer is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 28-05-2018   #252
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

@Oversteer valla gerçekten maşallah diyoruz

yazılım superchips
deniz 1985'in Yazısını Beğenenler:
Eski 28-05-2018   #253
HarryBlade
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:

yoksa

alt devirde böyle kimse yok 2200 e gelince tutmayın lan beni diyor
Üstlerde köpek gibi gidiyor , altlarda turbo basıncı yok . 2k 2.2 k da geliyor.
Eski 28-05-2018   #254
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

Onda da bir sorun var. Benim araç her devirde canlıydı ışıklarda kalkışta gaza dokununca ok gibi fırlıyordu koltuğa yapışıyordum sonra durduk yere aynen öyle oldu. Ya sensör ya da turbo arızası
Eski 29-05-2018   #255
HarryBlade
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Onda da bir sorun var. Benim araç her devirde canlıydı ışıklarda kalkışta gaza dokununca ok gibi fırlıyordu koltuğa yapışıyordum sonra durduk yere aynen öyle oldu. Ya sensör ya da turbo arızası
turbo çıkarsa büyütürüm direk..
Eski 29-05-2018   #256
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

Talha usta benim araca extra yağ soğutucusu koyma durumu olur mu

arayınca parça çıkıyor internette

https://www.aloparca.com/yedek-parca...376745751/5673

https://www.aloparca.com/yedek-parca...26191/80047252

https://www.aloparca.com/yedek-parca...45751/80047255

https://www.aloparca.com/yedek-parca...25101/80047257
@elektromekanik
Eski 29-05-2018   #257
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:

Var senin arabada soğutucu

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
Eski 02-06-2018   #258
HarryBlade
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

Talha bey , Ömer beyle beraber gelicem bir gün yanınıza.Bir deneyin alt devirleri istiyorum
HarryBlade'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 02-06-2018   #259
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

Gelin buyrun

elektromekanik'in Yazısını Beğenenler:
Eski 02-06-2018   #260
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

Sonuçtan ben de nasipleneyim.
Benim araba bir iyi bir kötü bu ara Havanın durmuna göre ayarlıyor kendini.
Süper giderken mola verip kontak kapatıp açınca kötüleşebiliyor

Bu Konuyu Goruntuleyen Kullanicilar : 1 (0 Uye ve 1 Misafir)

Baslik Araclari
Goruntu Secenekleri

Mesaj Kurallari