Geriye Don 'BMW Car Club Turkey' - Türkiye'nin resmi BMW Kulübü > Sponsorlarımız > Mert Oto Elektronik

• G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?
  • G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?

Baslik Araclari Goruntu Secenekleri
Eski 09-06-2015   #1
Avin
Sponsor

Forum Bilgileri

Varsayilan AVIN Türkiye'den Herkese Merhaba.. ///AVIN Hakkında

AVIN Türkiye olarak herkese Merhaba

AVIN Cihazları hakkında her türlü bilgi paylaşımı yapıp ve sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Herkese keyifli Forumlar.
Avin is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 09-06-2015   #2
dibidib
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ISTANBUL

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Herşeyden önce bu AVIN Konusu nasıl başladı ondan biraz bahsedeceğim..

bundan hemen hemen 1 yılı aşkın bir süre önce MertOto Mustafa ile birlikte bir projeye başladık.. Proje büyüktü..

E46 araca BMW CIC yapacaktık.

http://www.car-mods.de/

Gel zaman git zaman.. birgün;

Bir pazar günü yazın.. bostancı sahilden beykoz'a gitmemiz gerekti. ve hemen Istanbul trafiği için çok öncemli olan Yandex navigasyonu açtım ve 20 küsür dakika'da ara yollardan Beykoz'a ulaştım.. hemen ertesi hafta Mustafa dedim ki ben CIC istemiyorum. o kadar masraf yapılacak süper olacak.. ama ben navgasyon icin yine yandex kullanacagım.

ve android bir cihaz arastırmaya basladım.

Hepimizin bildigi bazı markalara ulaştım. Hatta şimdi hatırlayamadığım bir marka daha vardı.. H ile baslıyordu sanırım ismi.. Neyse..

Sonra bu marka üzerinde arastırma yaparken yurtdısı forumlarda AVIN i gordum. ve AVIN ile irtibata gectim. Yetkili kişi ile cok konustuk.. bana bu maceraya nasıl baslatıgını anlattı..

Bu kişi Amerikada e46 M3 sahibi.. Orjinal ekranlı bir cihaz kullanmıs yıllarca.. Sonra bu ekranı CarPC sekline donusturmuş. Sonra donemin kaliteli bir markasını satın almıs ve bunu kullanmaya baslamıs. Dy...vin. Marka adını verip gerekiz google indexlemesi olsun istemiyorum

Sonra bu kisi bu marka cihazın dünyada ilk root erisimine sahip olup kendi yazılımını gelistirmiş. Tabi tüm bu zamanlarda bu cihazı yada buna benzer cihazları kullanan kisilerin kullanım alıskanlıkları ve şikayetlerini not etmiş. Sonra tüm bu bigiler ışığında yeni bir cihaz ürettirmiş.

Bunun da Adı AVIN..

Kullanıcıların diğer cihazlarda yaşadıkları sıkıntılardan ve memnuniyetsizliklerinden arındırılmış şekilde tasarlanan bir cihaz çıkmış ortaya.

ve Cihazı satın almaya karar verdik.

Cihaz gelene kada kafamızda oldukça soru vardı.. Çünkü bu tip cihaz alıp da memnun olan yok denecek kadar azdı. Ön yargılarımız vardı. Plastik kalitesi, radyo çekim kalitesi ses kalitesi gibi.

Neyse Cihaz geldiğinde oldukça şaşırdık. Son derece kaliteli bir kutu ve paketleme aksesuarlar AVIN logolu kaliteli ve cihazın dokusu orjinal gibiydi. Bagladığımızda ŞOK olduk. Montajdan önce bagaja ALPINE aktif bir bass bağlayacaktık. ama ses kalitesi o kadar güzeldi ki. Vazgectik. BMW HK'dan çok çok daha kaliteli bir ses vardı. Radyo inanılmaz netti. kameralar cam gibiydi. Ekran Çözünürlüğü inanılmazdı. 1024X600.. Video klipler MKV filimler falan çok şaşırdık. Tüm Yaz kullandık. Ben hala AVIN ile iletişim icindeydim. Güncelleme geliyor cihaza yeni özellikler ekleniyordu.
Ve sonunda Bu cihazı Türkiye'te getirmeye karar verdik.

Distirütörlik anlasması yaptık. Logoyu tescil ettirdik. AVIN şirketini kurduk. bi yıgın iş.. Gümrük ile çok uğraştık.

herşeyin kurallar içerisinde olması için ugrastıkca önümüze engeller çıktı. CE belgesi olmasına ragmen yeni CE sertifikası aldık.. Hem de RTTTE denilen bir sistem üzerinden. Türkiye'de bu sertifikaya sahip baska bir marka oldugunu sanmıyorum. 10-11 PDF dokuman ve herbiri 50-60 sayfa..

Geldiğimiz nokta burası...

AVIN hakkında genel sohbetimizi bu konu üzerinden devam edebiliriz.

Çok yakın zamanda bir açılış organize edeceğim. Bir pazar günü herkesi davet edeceğiz. hem cihazları inceleme fırsatınız olur hem de guzel vakit geçirebileceğimiz bir gün olur diye düşünüyorum.
dibidib is offline   Alinti ile Cevap Ver
dibidib'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 10-06-2015   #3
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara

Varsayilan

madem bu kadar kafa yorup uğraşmış...e39 x5 için üretilen cihaz dıştan tuşlar vs. orjinale çok benzerken e46 için olan da aynı şekilde benzetilebilirimiş.. sıfr bu yüzden e46 araçlarıma yan sanayi ekran takmadım.. gerek hualingan (türkiyeye giriş yapan ilk yan sanayi bmw ekranı) gerek dynavin gerekse şu an piyasadaki diğer çin no name markaların tamamında durum aynı..
bmw-extreme is offline   Alinti ile Cevap Ver
bmw-extreme'in Yazısını Beğenenler:
Eski 10-06-2015   #4
HaKo
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul / Trabzon

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Hayırlı olsun güzel hikaye ama bence isim konusunda çok yanlış karar vermişler. Ben dynavini uzun süredir biliyorum , avini de son zamanlarda duymuştum ama isim benzerliği olunca aynı firmanın uzantısı ya da çakması herhalde diye düşünmüştüm.

Sitenizi de incelemiştim çok güzel alternatifler var eski kasa araçlar için. Başarılar.
HaKo is offline   Alinti ile Cevap Ver
HaKo'in Yazısını Beğenenler:
Eski 10-06-2015   #5
dibidib
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
bmw-extreme tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
madem bu kadar kafa yorup uğraşmış...e39 x5 için üretilen cihaz dıştan tuşlar vs. orjinale çok benzerken e46 için olan da aynı şekilde benzetilebilirimiş.. sıfr bu yüzden e46 araçlarıma yan sanayi ekran takmadım.. gerek hualingan (türkiyeye giriş yapan ilk yan sanayi bmw ekranı) gerek dynavin gerekse şu an piyasadaki diğer çin no name markaların tamamında durum aynı..
Aslında bunun nedeni bu kalıba sahip sadece birkaç üretici olması.. markalar bunlarından arasından kendisine en uygun kalıbı seçiyorlar. daha sonra istenilen donanım özelllikleri değişiyor.
Burda AVIN olarak yapılmaya çalışılan en kaliteli malzemeyi seçim istenilen donanım özelliklerine kendi inaovasyonu katmış olması.

ön yargılarınızın olması ÇOK ÇOK doğal.. haklısınız..

Bizim Asıl hedefimiz sadece sizin gibi yan sanayi takmak istemeyip teknolojinin nimetlerinden mahrum kalan kişilerin bazı fedakarlıklarda bulunmasının karşılığında kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunmak..
Eski 10-06-2015   #6
dibidib
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
HaKo tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Hayırlı olsun güzel hikaye ama bence isim konusunda çok yanlış karar vermişler. Ben dynavini uzun süredir biliyorum , avini de son zamanlarda duymuştum ama isim benzerliği olunca aynı firmanın uzantısı ya da çakması herhalde diye düşünmüştüm.

Sitenizi de incelemiştim çok güzel alternatifler var eski kasa araçlar için. Başarılar.
Dynavin ne demek bilmiyorum ama AVIN Audio, Video, Internet, Navigation ın kısaltması..
Eski 10-06-2015   #7
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara

Varsayilan

o da büyük ihtimalle dynamic audio video internet navigation dur..
bmw-extreme is offline   Alinti ile Cevap Ver
bmw-extreme'in Yazısını Beğenenler:
Eski 10-06-2015   #8
Celador

Celador'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İst / Ataşehir

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Aracımda orijinalliği tercih eden ve bilfiil bunun için çaba gösteren biriyim. Diğer taraftan üretimi 10 sene ve üzeri olan bir araçtan alacağım keyfi maksimize etmek de çok önemli. Benim için araçta radyo ve çağın gerisinde kalmış cd dinlemektense, mevcut ekranımı paketleyip depoya kaldırmak ve yepyeni bir cihazla sürüş keyfini artırmak tercih sebebi oldu. Bir kaç ay cihazın gelmesini bekledikten sonra geçen hafta montaj yapıldı. Mert otoya, Mustafa usta ve diğer emeği geçenlere teşekkürler. Bir iki ufak pürüzü gidermek icin Doğan dahil hepsinin seferber olduğunu, ürünü daha da geliştirmek için halen de çaba gösterdiklerini eklemek isterim.
"I pull into the pits, climb out and try to conceal the ginormous grin on my face as I head over to the data table. I’m a professional, don’t you know, but my nonchalant approach doesn’t work, as I can’t help but smile like a teenage boy watching Baywatch for the first time." Alex Lloyd

Celador is offline   Alinti ile Cevap Ver
Celador'in Yazısını Beğenenler:
Eski 11-06-2015   #9
dibidib
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
bmw-extreme tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
o da büyük ihtimalle dynamic audio video internet navigation dur..
Çok büyük ihtimal.. aklın yolu bir

bizimki dinamik degil STABIL sadece
Eski 11-06-2015   #10
dibidib
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
Celador tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Aracımda orijinalliği tercih eden ve bilfiil bunun için çaba gösteren biriyim. Diğer taraftan üretimi 10 sene ve üzeri olan bir araçtan alacağım keyfi maksimize etmek de çok önemli. Benim için araçta radyo ve çağın gerisinde kalmış cd dinlemektense, mevcut ekranımı paketleyip depoya kaldırmak ve yepyeni bir cihazla sürüş keyfini artırmak tercih sebebi oldu. Bir kaç ay cihazın gelmesini bekledikten sonra geçen hafta montaj yapıldı. Mert otoya, Mustafa usta ve diğer emeği geçenlere teşekkürler. Bir iki ufak pürüzü gidermek icin Doğan dahil hepsinin seferber olduğunu, ürünü daha da geliştirmek için halen de çaba gösterdiklerini eklemek isterim.
Merhaba Burak.. Seninle bir türlü yüzyüze denk gelemedik ama sürekli bana rapor edildi.

Ah o IPod adaptörü.. ne gerek vardı da küçüldü sanki

Şaka bi yana.. aracın da hala dillerde.. güle güle kullan hem aracını hem de AVIN i..

İstediğin zaman AVIN ile ilgili her konuda arayabilirsin..

dibidib'in Yazısını Beğenenler:
Eski 11-06-2015   #11
alp59
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul/Türkiye

Varsayilan

Doğan hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın. Bostancı'ya gelirken ararım
alp59 is offline   Alinti ile Cevap Ver
alp59'in Yazısını Beğenenler:

Bu Konuyu Goruntuleyen Kullanicilar : 1 (0 Uye ve 1 Misafir)

Baslik Araclari
Goruntu Secenekleri

Mesaj Kurallari