Geriye Don 'BMW Car Club Turkey' - Türkiye'nin resmi BMW Kulübü > Sponsorlarımız > Bmw Abarth Servis > Uygulamalar

• G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?
  • G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?

Baslik Araclari Goruntu Secenekleri
Eski 30-03-2016   #1561
997TT
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Istanbul

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Demekki zamaninda olmus...
Ufuk sende baktir istersen? Ayni zamanlarda yandi. 27.900km de degisti bizimki.
Tesekkur ederim Talha ustacim...
997TT is offline   Alinti ile Cevap Ver
997TT'in Yazısını Beğenenler:
Eski 30-03-2016   #1562
Seyran
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: United Kingdom of ANGARA

BMW Car Club Turkey

Varsayilan

alıntı:
997TT tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Demekki zamaninda olmus...
Ufuk sende baktir istersen? Ayni zamanlarda yandi. 27.900km de degisti bizimki.
Tesekkur ederim Talha ustacim...
Bakalim hanginiz daha agresif ve egolu?
Seyran is offline   Alinti ile Cevap Ver
Seyran'in Yazısını Beğenenler:
Eski 30-03-2016   #1563
997TT
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Ben araci cok ama cok az kullandigim icin esimle ancak kiyasliyabiliriz kardesim.
Eski 31-03-2016   #1564
Tarik
MiNiPassion.net

Tarik'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul

Üye Garajı
Varsayilan

Benim en uzun kullandığım arabam Polo 1.6 TDi olmuştu manuel, 32binde almıştım tamamen fabrika çıkış haliyle; balatalar ancak tam 60binde bitmişti. Önceki sahibi de düzgün kullanmış heralde ben de zaten hep çok ileriyi gözeterek kullanırdım, diğer yandan balata tozundan da nefret ederim.

Bence de 30bin düşük bir km ama sivil araçlarımla sabah-akşam trafiğini çekmezdim ben, o aralar kullanırken ne fren düşünüyorsun ne yakıt. Hayatta kalma mücadelesi resmen

Öte yandan şirket aracım Focus'u sıfır alıp sürekli pistte gider gibi kullanmıştım. İlk balatalar 15binde, sonrası hep 11binde bitti, böyle 55bin km'ye kadar kullanıp 4 takım balata eskitmeme rağmen diskleri bir türlü değiştirtememiştim Intercity'ye. Diğer arkadaşların çoğu kasap şofördü ama trafiğe girmeyenler 40-50lerde balata değişiyordu
Tarik is offline   Alinti ile Cevap Ver
Tarik'in Yazısını Beğenenler:
Eski 31-03-2016   #1565
jerfi
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: istanbul

Varsayilan

Benim sanirim bu sensor yanlis gosteriyor.
arac (3.20d)daha 34 binde fabrika cikisi balatasi duruyor. Arkalara da 20 bin km diyor malum dtc cok mudale ediyor. Bu arada f20 manuel di benim 55 binde yetkili servisin daha 10 bin km daha gider demesine ragmen ben kendim degistirtmistim. On arka balatalar ayni zamanda degismisti.
Rota İstanbul ici tem otoban nisantasi levent bol bol trafik. Sadece ileriyi gozlemleyip kullaniyorum mumkun oldugunca. Bosken de otobanda tempolu suruyorum. Sadece ilerisi durmussa yada isiga yakalanmissam sportta alip motor frenini kullaniyorum.
jerfi is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 31-03-2016   #1566
rai5555
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ısparta

BMW Car Club Turkey

Varsayilan

çok politik olacak ama 2 tarafın da dediğine katılıyorum ,

fakat bs54 ün dediği gibi bir tarzda burda kullanmak için bir yastık uyku tulumu , bir de 5 araba ileriyi görebilme becerisi değil.. 5 saniye sonra ne olabilecek kehaneti özelliklerine sahip olabilmek lazım..

sen 5 araç ileriye bakıyosun 120 ile giderken.. 50 km ile kamyonet aniden sola giriyor.. oysaki o 5 araç içinde o yoktu.. ve girme hakkı da yok.. ama giriyor..

bu arada kullandığımız güzergahın eğimi de önemli.. yakuş aşağı bi eğimde sürekli dur kalk yaparken de gayet güzel biter balatalar..
rai5555 is offline   Alinti ile Cevap Ver
rai5555'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 01-04-2016   #1567
alp59
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul/Türkiye

Varsayilan

alıntı:
rai5555 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
çok politik olacak ama 2 tarafın da dediğine katılıyorum ,

fakat bs54 ün dediği gibi bir tarzda burda kullanmak için bir yastık uyku tulumu , bir de 5 araba ileriyi görebilme becerisi değil.. 5 saniye sonra ne olabilecek kehaneti özelliklerine sahip olabilmek lazım..

sen 5 araç ileriye bakıyosun 120 ile giderken.. 50 km ile kamyonet aniden sola giriyor.. oysaki o 5 araç içinde o yoktu.. ve girme hakkı da yok.. ama giriyor..

bu arada kullandığımız güzergahın eğimi de önemli.. yakuş aşağı bi eğimde sürekli dur kalk yaparken de gayet güzel biter balatalar..
zincirlikuyudan köprüye akşam vakti giderken özellikle
alp59 is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 01-04-2016   #1568
sergio

Moderator

sergio'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: Istanbul / Adana

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Yolun hiç mi suçu yok bana ülkemizde bozuk yolu devasa hendekleri çılgın kasisleri olmayan, otoyolda viyadük üstünde aynı kotta olup da istemsiz frene dokundurtmayan yer varsa söyleyin, keza şehircilik olarak avrupada bölge planlaması şehrin hem fiziki altyapısı hem de otopark alanına göre yapıldığı için (bizdeki gibi emsal hesabı olmadığından) şehir içi yoğunluk olarak ülkemizle yarışabilecek şehir avrupada çok nadir, ha birde onlarda dolmuş denilen illet yok hangi dolmuşun bana çat diye yolun ortasında durmadığını söyler misiniz? (Diğer toplu ulaşımların da farkı yok) bu arada önceki postlardan birinde software yüklemesiyle servis süreci uzamış sanırım bence yeni f serilerinde tr paketlerinde böyle bir zekilik yapıyor olabilirler keza yenilerin servis aralıkları da 10-15 bine düşmüş, araca balataya daha çok kuvvet uygulatacak software mi yaptılar yoksa
2008 Range Rover Vogue 3.6 TDV8 HSE Black / Almond Grained
2010 E90 LCI 3.20d Alpine Weiss / Beige
sergio is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 01-04-2016   #1569
BS-54

BS-54'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: Braunschweig / Almanya

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
Seyran tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Bakalim hanginiz daha agresif ve egolu?
agresiv ve egolu olan @9977TT saka bir yana isin aslina bakarsak
hepimiz yani her insan biraz egoludur bende oldugum gibi
Bunun da cok cesitleri vardir üzgünlügün egosundan tut aggressiv,
dini, soğuk, benimki seninkinden büyük basari, büyük, kücük ve bunun gibi cok daha cesitlerini yasayanlar vardir
Egolu demek bana göre de hakaret degil asil iltifattir. Cünkü egolu insan kendine güvenen ve güclü biridir
ve yaptigindan emindir Türkcemle istedigim gibi ifade edemesemde umarim
yazdigimi yanlis anlamassiniz. Yani iyi birsey yazmaya anlatmaya calistim

Bu konuyla da ilgili son düsüncelerimi yazip daha da cevap vermeyecegim cünkü burada cok deger verdigim
@elektromekanik ustamin sayfasini isgal etmemek icin

Ömürlük birsey yoktur, birinde bir araba 10 sene dayanir daha kiz gibidir,
öbüründe ayni araba ayni sehirde 2 sene sonra dökülür, buda kullanisla alakalidir
ben bunu anlatmaya calistim. Ama anlasilan ters karsilandi, bunada saygim var
elbette

@997TT bana biten balatalarin resmini gösteriyorsun iyi hos tesekkür ederim
ama ben sana balatalarin bitmedi demedim ki zaten, 27 bin km.de bitiyse
bu balatalar kullanis tarzindan dedim

Ama sana hak veriyorum arabayi baya güclendirip motor gücüne göre
kücük kalan firenlerle 80 bin. km yapmak imkansiz elbette
haklisin kardesim
BS-54 is offline   Alinti ile Cevap Ver
BS-54'in Yazısını Beğenenler:
Eski 01-04-2016   #1570
997TT
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Ben sana frenlerı gostermedım kı? Software den dolayı erken bıtık uyarı verebılır dendı,bende merak ettım. Zaten az kalmıs,yanı hata yok. Bu aracı ben toplamda %10 omru kullanmamısımdır. Kendı arabın balatası hala degısmedı ve km sı 40.000 oldu dıyorum ama ınatla gormezden gelıyorsun. Ego vs bır yana ıstanbul'un trafıgı bır yana. Bızım trafık ne egolu ınsanları ham dıye yutuyor ve hapsedıyor oldugu yere. Allah her gun bu trafıgı cekmek zorunda olanlara sabır versın.
GT3 le 11 pıst kostum,hala balatalarımın %30 omru duruyor. 458 olsa 3. Kullanıyordum. Adamlar yapmıs,tebrıkler
Eski 01-04-2016   #1571
Seyran
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: United Kingdom of ANGARA

BMW Car Club Turkey

Varsayilan

alıntı:
BS-54 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
agresiv ve egolu olan @9977TT saka bir yana isin aslina bakarsak
hepimiz yani her insan biraz egoludur bende oldugum gibi
Bunun da cok cesitleri vardir üzgünlügün egosundan tut aggressiv,
dini, soğuk, benimki seninkinden büyük basari, büyük, kücük ve bunun gibi cok daha cesitlerini yasayanlar vardir
Abi, senin dedigin Sigmund Freud'un ruhun yapisi teorisi ile paralel gibi sanki. Alt-benlik, benlik ve ust benlik seklinde 3 tabaka vardir. Karter, blok ve ust kapak gibi.

Bir de Freud'un benimki seninkinden buyuk diyen egolu kimseler icin unlu bir sozu vardir: Baskasininkini gormeyen kendindekini yalı kavağı zannedermis.
Seyran is offline   Alinti ile Cevap Ver
Seyran'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 01-04-2016   #1572
BS-54

BS-54'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: Braunschweig / Almanya

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
Seyran tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Baskasininkini gormeyen kendindekini yalı kavağı zannedermis.
yani kendisini cekic zanneden karsisindakini civi görürmüs gibi birsey mi
BS-54 is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 01-04-2016   #1573
tan
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
BS-54 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
yani kendisini cekic zanneden karsisindakini civi görürmüs gibi birsey mi

Ben bu lafı bir yerden hatırlıyorum Aytunç
tan is offline   Alinti ile Cevap Ver
tan'in Yazısını Beğenenler:
Eski 01-04-2016   #1574
RasimGüler
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
jerfi tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Benim sanirim bu sensor yanlis gosteriyor.
.

Benzer bir durum benim arabadada var şuan 14bin km ama balata ömrü 110 bin km gösteriyor imkansız bir rakam yani Sakinde kullanmam yani sanırım bir anormallik var bu sensörlerde
RasimGüler is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 01-04-2016   #1575
GokceOzturk
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Sensörlerde sıkıntı oluyor. Bende ilk balataları 32.000 de değiştirdim. Frenlerden gelen ses için gittim servisr toz vs dir diye ancak tekerleri sökünce gördük ki balata bitmiş sensör diske değmesine nokta kalmış. Fotoğraflarını çekip Almanyanya mail attılar. Bu ses problemi için gittiğimde ön ve arka balatalar 30.000 nin üzerinde kö veriyordu. Balata fiş değişti tekrar yazılım yüklendi doğru çalıştı ikinci takım balatayı 72k den biraz fazla km de değiştim tek tek balata ve diskleri kontrol ettim evet gerçekten zamanı gelmişti.
GokceOzturk is offline   Alinti ile Cevap Ver
GokceOzturk'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 02-04-2016   #1576
jerfi
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
RasimGüler tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Benzer bir durum benim arabadada var şuan 14bin km ama balata ömrü 110 bin km gösteriyor imkansız bir rakam yani Sakinde kullanmam yani sanırım bir anormallik var bu sensörlerde

Benimde 90 bindi bu dusmus hali bayadirda bole, takildi herade. Hafta basinda bakalim gostericem.
jerfi is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 02-04-2016   #1577
GokceOzturk
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Bu balata değişiminde bir şeyi fark ettim ne kadar az balata kiri sökücü kimyasal kullanırsanız yıkamada o kadar çok balata ömrü ayrıca bu kimyasalın sensörü bozmuş olabileceğinide düşünüyorum.
GokceOzturk is offline   Alinti ile Cevap Ver
GokceOzturk'in Yazısını Beğenenler:
Eski 09-04-2016   #1578
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

elektromekanik'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İSTANBUL

Varsayilan

@CK

Sent from my iPhone using Tapatalk

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
T : 0212 346 2663, F : 0212 346 2665 E-Posta : abarthbmw@hotmail.com
elektromekanik is offline   Alinti ile Cevap Ver
elektromekanik'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 09-04-2016   #1579
CK

CK'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: Istanbul / Erenköy

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Yildiray kılıcı kaldırmış 😅😅😅
Eski 09-04-2016   #1580
AlkanExclusive
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara - İstanbul

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
GokceOzturk tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Bu balata değişiminde bir şeyi fark ettim ne kadar az balata kiri sökücü kimyasal kullanırsanız yıkamada o kadar çok balata ömrü ayrıca bu kimyasalın sensörü bozmuş olabileceğinide düşünüyorum.
Kesinlikle katılıyorum. Sonax'ın jant temizleyicisini kullandım. Yıkama öncesi basıyordum jantlara yıkamadan sonra yeni disk balata takmışta diskin üstündeki boyayı atıyormuş gibi sesler geliyordu ve erken bitiriyordu.

İlginç ama gerçek. Artık kullanmıyorum.
AlkanExclusive is offline   Alinti ile Cevap Ver

Bu Konuyu Goruntuleyen Kullanicilar : 2 (0 Uye ve 2 Misafir)

Baslik Araclari
Goruntu Secenekleri

Mesaj Kurallari