Geriye Don 'BMW Car Club Turkey' - Türkiye'nin resmi BMW Kulübü > Sponsorlarımız > Bmw Abarth Servis

Bmw Abarth Servis 0212 346 26 63 - 0533 661 00 50

• G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?
  • G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?

Baslik Araclari Goruntu Secenekleri
Eski 15-09-2017   #161
Oversteer
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara / Turkiye

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
elektromekanik tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
O yüzeysel şeyleri temizlerde bu kurum bela bişey yaşamanız lazım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

anlayamazsınız diyosun

doğrudur, benimki benzinli I6 idi, dizelin kurumu katmer katmer oluyor

katmer olsa da yesek bu arada...
Oversteer is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 15-09-2017   #162
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

elektromekanik'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İSTANBUL

Varsayilan

alıntı:
Oversteer tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
anlayamazsınız diyosun

doğrudur, benimki benzinli I6 idi, dizelin kurumu katmer katmer oluyor

katmer olsa da yesek bu arada...

Benzinliye can kurban yaa

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
T : 0212 346 2663, F : 0212 346 2665 E-Posta : abarthbmw@hotmail.com
elektromekanik is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 22-09-2017   #163
SertaçSaka
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Geçen hafta yapamadığım işi bugün halletim
Emmeyi söküp flapleri iptal ettim
Tahmin ediyorum yakın zamanda sökülmüş temizlenmişki üzerinde çok ince bi kurum tabakası vardı
Gözle görülür bir fark hissetmedim şimdilik
Talha ustam benimki 535d m57 272lik eski tip turbolar egr vs herşey vakumlu
Egrnin vakum hortumunu söksem egr iptali için yeter mi ? Birde hadi o şekilde egryi söktüm vakum hortumuna civata tıkadım peki emme kelebiğinin vakum girişini tıkamak gerekiyor mu ? Tam emin olmadım ama sanki ordan tıslama sesi geliyo
Eski 22-09-2017   #164
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
SertaçSaka tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Geçen hafta yapamadığım işi bugün halletim
Emmeyi söküp flapleri iptal ettim
Tahmin ediyorum yakın zamanda sökülmüş temizlenmişki üzerinde çok ince bi kurum tabakası vardı
Gözle görülür bir fark hissetmedim şimdilik
Talha ustam benimki 535d m57 272lik eski tip turbolar egr vs herşey vakumlu
Egrnin vakum hortumunu söksem egr iptali için yeter mi ? Birde hadi o şekilde egryi söktüm vakum hortumuna civata tıkadım peki emme kelebiğinin vakum girişini tıkamak gerekiyor mu ? Tam emin olmadım ama sanki ordan tıslama sesi geliyo

Egr yi iptal edersen arıza lambası yanar içerden yazılım da yaptırman lazım

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
elektromekanik'in Yazısını Beğenenler:
Eski 20-01-2018   #165
ysb58
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: EDİRNE-İSTANBU

Varsayilan

Konusu açılmışken burada sormak istedim . Öncelikle aracım 15 320d 60 bin km ye geldi . Daha önceleri araçlarımı genelde kısa süreli kullandığım için rutin bakımlar harici çok birşey yapmıyordum fakat bu arabayla ciddi düşündüğüm için motor şanzıman gibi nispeten önemli parçaların ömrünü ve sağlığını korumak adına bişeyler yapmak istiyorum .

Abiler bu konuda daha önce çok tecrübe kazanmadım bir tane corsa c tecrübem oldu bu olaylarla ilgili .
Şimdiyse bu araba var ve daha önce sürdüğüm birkaç 320d le kıyas edince biraz daha alt devirlerde sağır , sarsıntılı çalışıyor motor . Bunun için birşeyler yapmak istiyorum ne gibi bir yol izlemeliyim .
ysb58 is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 20-01-2018   #166
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara

Varsayilan

krank kasnağını da kontrol ettirin
bmw-extreme is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 21-01-2018   #167
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: istanbul

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
ysb58 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Konusu açılmışken burada sormak istedim . Öncelikle aracım 15 320d 60 bin km ye geldi . Daha önceleri araçlarımı genelde kısa süreli kullandığım için rutin bakımlar harici çok birşey yapmıyordum fakat bu arabayla ciddi düşündüğüm için motor şanzıman gibi nispeten önemli parçaların ömrünü ve sağlığını korumak adına bişeyler yapmak istiyorum .

Abiler bu konuda daha önce çok tecrübe kazanmadım bir tane corsa c tecrübem oldu bu olaylarla ilgili .
Şimdiyse bu araba var ve daha önce sürdüğüm birkaç 320d le kıyas edince biraz daha alt devirlerde sağır , sarsıntılı çalışıyor motor . Bunun için birşeyler yapmak istiyorum ne gibi bir yol izlemeliyim .
motor yağını 10 binde bir kaliteli yağ ile değişip, şanzıman yağını da her 50-60 binde değişirsen,

250-300 bin km'ye kadar ufak tefek şeyler dışında, servisle işin olmaz, ve arabanı şimdiki performans ve verimi eksilmeden, tatlı tatlı keyifle kullanmaya devam edersin

ben öyle yapıyorum
deniz 1985 is offline   Alinti ile Cevap Ver
deniz 1985'in Yazısını Beğenenler:
Eski 21-01-2018   #168
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
deniz 1985 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
motor yağını 10 binde bir kaliteli yağ ile değişip, şanzıman yağını da her 50-60 binde değişirsen,

250-300 bin km'ye kadar ufak tefek şeyler dışında, servisle işin olmaz, ve arabanı şimdiki performans ve verimi eksilmeden, tatlı tatlı keyifle kullanmaya devam edersin

ben öyle yapıyorum

Şanzımanı yapalı kaç km oldu ?

Eski 21-01-2018   #169
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
Şanzımanı yapalı kaç km oldu ?

Talha usta benimkini 150 binde yaptık, şu an 265 binde, sıkıntı yok nazar değmesin
Eski 21-01-2018   #170
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Talha usta benimkini 150 binde yaptık, şu an 265 binde, sıkıntı yok nazar değmesin

E yağ nezaman değişcez

Eski 21-01-2018   #171
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
E yağ nezaman değişcez

geliym bu hafta içi
Eski 21-01-2018   #172
ysb58
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:

ben öyle yapıyorum
Abi ben hiç sokmadım bakıma şuana kadar olanlar standart servis bakımları benden önceki sahiplerince yapılmış olan .

Bi 3 4 bin km sonra bende bakıma götüreceğim hani planımı ona göre yapayım dedim çünkü dediğin gibi şanzıman yağını değiştirmek falan da var aklımda . Fakat tecrübe yok .

Bir de Carbon clean , egr valf iptalini falan düşündüm de işte nasıl olur ne olur biter bilmiyorum onun için sordum .

Sağolasın cevap için .
Eski 21-01-2018   #173
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
Abi ben hiç sokmadım bakıma şuana kadar olanlar standart servis bakımları benden önceki sahiplerince yapılmış olan .

Bi 3 4 bin km sonra bende bakıma götüreceğim hani planımı ona göre yapayım dedim çünkü dediğin gibi şanzıman yağını değiştirmek falan da var aklımda . Fakat tecrübe yok .

Bir de Carbon clean , egr valf iptalini falan düşündüm de işte nasıl olur ne olur biter bilmiyorum onun için sordum .

Sağolasın cevap için .

Bence;

Carbon Clean'e gerek yok, elletme onun için motoru

Edirne'deysen, çık otobana 1 saat 4-5bin devir çevir, şöyle 200km altına inmeden tam gaz git, doğal carbon clean olur. Zaten arabanın çekişinden ve alt devirlerin canlanmasından anlarsın bunun motora iyi geldiğini.

Şanzıman yağı işi biraz keyfe keder. Senin arabanda ZF 8HP şanzıman var, zaten sorunduz diye biliyorum, hiç yağ değişmeden minimum 200 bin km sıkıntısız gidiyor diye duydum, ama her 50-60 binde bir yağ değişsen heralde 300 bini açmadan rahat devirir

Yalnız şanzıman yağı değişimi, ciddi iş. Motor yağı değişmek gibi değil. Emin ellerde püf noktasını bilenler tarafından yapılması lazım. Istanbul/Ankara'da yapılması iyi olur yapılacaksa.
Eski 21-01-2018   #174
ysb58
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Bence;

Carbon Clean'e gerek yok, elletme onun için motoru

Edirne'deysen, çık otobana 1 saat 4-5bin devir çevir, şöyle 200km altına inmeden tam gaz git, doğal carbon clean olur. Zaten arabanın çekişinden ve alt devirlerin canlanmasından anlarsın bunun motora iyi geldiğini.

Şanzıman yağı işi biraz keyfe keder. Senin arabanda ZF 8HP şanzıman var, zaten sorunduz diye biliyorum, hiç yağ değişmeden minimum 200 bin km sıkıntısız gidiyor diye duydum, ama her 50-60 binde bir yağ değişsen heralde 300 bini açmadan rahat devirir

Yalnız şanzıman yağı değişimi, ciddi iş. Motor yağı değişmek gibi değil. Emin ellerde püf noktasını bilenler tarafından yapılması lazım. Istanbul/Ankara'da yapılması iyi olur yapılacaksa.
Abi Edirne’de olduğum sürece araba hiç ısınmıyor mesafeler kısa olduğu için bende yola çıkınca devir çevire çevire geliyorum İstanbul’a , dönüşlerde de keza öyle . Zaten dizel tercih etmenin en önemli nedeni uzun yolda tempolu kullanmayı sevdiğimden . Fakat burdaki kurum bağlayan parçaları görünce acaba dedim ya da araba elim ayağım gibi olunca güçten düştü gibi hissettim bilemedim . Yani alışmayla da ilgisi olabilir .

Abi Edirne’de arabaya herhangi bir işlem yaptırmayı zaten düşünmüyorum . Dediğin gibi daha çok tecrübe sahibi ve ilgili insanlara yaptırmaktan yanayım bende olacaksa .

Bu şanzıman yağı meselesi de aslında bu forum yüzünden oldu çok bilgili/tecrübeli değilim dediğim gibi fakat burda yazılan çizileni gördükçe okudukça daha dikkatli dinler oldum arabayı , vites geçişlerini daha bir hisseder oldum diyebilirim .

Şimdiyse işte daha uzun ömürlü ve daha sağlıklı çalışan bir araba olsun istediğimden muhtemelen şanzıman yağını değiştireceğim . Teşekkürler
ysb58'in Yazısını Beğenenler:
Eski 21-01-2018   #175
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
Abi Edirne’de olduğum sürece araba hiç ısınmıyor mesafeler kısa olduğu için bende yola çıkınca devir çevire çevire geliyorum İstanbul’a , dönüşlerde de keza öyle . Zaten dizel tercih etmenin en önemli nedeni uzun yolda tempolu kullanmayı sevdiğimden . Fakat burdaki kurum bağlayan parçaları görünce acaba dedim ya da araba elim ayağım gibi olunca güçten düştü gibi hissettim bilemedim . Yani alışmayla da ilgisi olabilir .

Abi Edirne’de arabaya herhangi bir işlem yaptırmayı zaten düşünmüyorum . Dediğin gibi daha çok tecrübe sahibi ve ilgili insanlara yaptırmaktan yanayım bende olacaksa .

Bu şanzıman yağı meselesi de aslında bu forum yüzünden oldu çok bilgili/tecrübeli değilim dediğim gibi fakat burda yazılan çizileni gördükçe okudukça daha dikkatli dinler oldum arabayı , vites geçişlerini daha bir hisseder oldum diyebilirim .

Şimdiyse işte daha uzun ömürlü ve daha sağlıklı çalışan bir araba olsun istediğimden muhtemelen şanzıman yağını değiştireceğim . Teşekkürler
Şanzımanla iligili şu 2 başlığı dikkatlice okumanı tavsiye ederim, detaylı bilgiler var:

http://www.bmwpassion.net/forum/showthread.php?t=19718

http://www.bmwpassion.net/forum/showthread.php?t=20476

Alıştığın için öyle geliyordur, devamlı uzun yol/devir yapan dizelde kolay kolay sorun olmaz. Hatta bakımı zamanında yapılıyorsa, şehir içinde kullanılana göre daha uzun ömürlü ve sorunsuz olur.
Eski 21-01-2018   #176
Keremberkevural
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul

Varsayilan

Benim 2011 e92 lci 320d’imde son 2 aydır vites geçişleri soğukken ciddi vuruntulu olmaya başladı. Zaten çok sarsıntısız, çiçek gibi bir şanzıman değil bu araçtaki ama normalde vites atması gereken yerde atmayıp, arabayı bağırtıp sonra smg gibi ileri vurarak vites değiştiriyor. Sıcakken bu daha az ve daha az sarsıntılı oluyor ama soğukken ciddi problemli gibi. Tam gazda veya yüklenince olmuyor sadece sakin gazla giderken oluyor. Vites atamayıp, vuruntu yapacağını anladığımda ayağımı gazdan çekiyorum daha az sarsıntılı değiştiriyor. Ne olabilir bu sorun? @elektromekanik
Keremberkevural is offline   Alinti ile Cevap Ver
Keremberkevural'in Yazısını Beğenenler:
Eski 21-01-2018   #177
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Keremberkevural tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Benim 2011 e92 lci 320d’imde son 2 aydır vites geçişleri soğukken ciddi vuruntulu olmaya başladı. Zaten çok sarsıntısız, çiçek gibi bir şanzıman değil bu araçtaki ama normalde vites atması gereken yerde atmayıp, arabayı bağırtıp sonra smg gibi ileri vurarak vites değiştiriyor. Sıcakken bu daha az ve daha az sarsıntılı oluyor ama soğukken ciddi problemli gibi. Tam gazda veya yüklenince olmuyor sadece sakin gazla giderken oluyor. Vites atamayıp, vuruntu yapacağını anladığımda ayağımı gazdan çekiyorum daha az sarsıntılı değiştiriyor. Ne olabilir bu sorun? @elektromekanik

1.şanzıman takozları gözle kontrol
2.şanzımanın soketinde yağ olabilir söküp temizlik yapıp takın
3.adapsiyonları sildirin deneyin
4.güncelleme denenebilir
5.şaft köselesi,ve orta trans koltrol
6.aks boşlukları kontrol
7.dif takozları kopmuş veya yumuşamış olabilir

Eski 21-01-2018   #178
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara

Varsayilan

Benim araç da tam tersi soğukken bişi yok ısınınca yapıyor arasıra.. türbin revizyonu ile birlikte difransiyel takozu şaft takozlarını değiştim. ilk başlarda gayet güzeldi..ama sonra arasıra yapmaya başladı. şanzıman soketi, yağı, filtre de değişti tabiki .. baktık yağ kaçağı görünmüyor. aşırı bir yağ ısınması da yok. aslında seviyorum bu hafif vuruntuları smg hissi veriyor diye lakin uzun vadede şanzıman için zararlı onu söyliim. bu steptronikleri ayak gazdan hiç çekmeden kullanmak gerek ona karar vardim.. mesela şehir içi ayağımı gazdan hiç çekmeden D de uzuyorum vitesler vuruntusuz şıkır şıkır değişiyor. düşük hızda, dur kalkta tam vites büyütecekken ayağımı gazdan çekersem lak diye vuruntulu geçebiliyor çok hafif ileri zıplıyor. bence mekatronik ünitesi ve selenoidler su koyveriyor. ondan yapıyor bunu
bmw-extreme is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 21-01-2018   #179
ysb58
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Şanzımanla iligili şu 2 başlığı dikkatlice okumanı tavsiye ederim, detaylı bilgiler var:

http://www.bmwpassion.net/forum/showthread.php?t=19718

http://www.bmwpassion.net/forum/showthread.php?t=20476

Alıştığın için öyle geliyordur, devamlı uzun yol/devir yapan dizelde kolay kolay sorun olmaz. Hatta bakımı zamanında yapılıyorsa, şehir içinde kullanılana göre daha uzun ömürlü ve sorunsuz olur.
Abi zaten bu konuları okumuştum şanzımana hassasiyet ordan geliyor . Ayrıca eniştem de karteri kırmıştı o yüzden değiştirdi şanzıman yağını . Biraz da onun değiştir iyi oluyor demesi benim aklıma düşürdü bu olayı .

Dikkat ediyorum işte soğukta kalınca akşam araba sabahına biraz geç ve hissedilir değiştiriyor vitesleri birde arada yokuş aşağı büyütmek konusunda nazlanıyor . Dikkat edince mi böyle olduğunu anladım yoksa hep mi böyleydi bilemiyorum .

Ama şanzıman yağını değiştireceğim gibi
Eski 21-01-2018   #180
ysb58
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Keremberkevural tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Aynen böyle benim arabada da alınca eco ya yavaş sarsıntısız geçiyor ama uzuyor geçişler . Sıcakken veya gazlarken öyle çok sıkıntılı değiştirmiyor . Ama soğuk işte soğukken vuruntulu değiştiriyor . Geçmesi gereken yerlerde geçiyor o noktada sıkıntı yaşamıyorum ama .

Şuan aktif olarak babamın arabasını da kullanıyorum 525xd onu sürdüğüm 3 4 bin km de hiç vites geçişi hissetmedim diyebilirim benim arabada hem daha yavaş hem hissiyat olarak dsg gibi .

Bu Konuyu Goruntuleyen Kullanicilar : 1 (0 Uye ve 1 Misafir)

Baslik Araclari
Goruntu Secenekleri

Mesaj Kurallari