Geriye Don 'BMW Car Club Turkey' - Türkiye'nin resmi BMW Kulübü > Sponsorlarımız > Bmw Abarth Servis

Bmw Abarth Servis 0212 346 26 63 - 0533 661 00 50

• G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?
  • G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?

Baslik Araclari Goruntu Secenekleri
Eski 14-11-2016   #41
Işık
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Çanakkale

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
BurakErdogan tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
@Işık E46 320d yakıtı ve performansı nasıl? Problemli midir motoru? Bir tane takas için teklif var araç hoşuma gitti ama dizelini hiç bilmediğim için daha cevap veremedim
Km 230bin.
Yakıtı E90 184'lükten bariz 1,5-2 lt fazla, performansı tatminkar ne iyi ne kötü diyebilirim. Ben aldığımda (81.000 km) egr iptali ve swirl flapları iptal etmiştim, onun dışında bir sıkıntım olmadı, bir de 100.000 km civarı 4 enjektörü de sıfırladım aklımdan çıkması için. O zamandan beri turbo harici sıkıntım olmadı ki hep yazılımlı kullandım aracı. Şu an hibrid turbo, forge intercooler ve yazılımlı olarak kullanıyorum 200 hp civarında keyifli performansı var. 230.000 km devirmiş E46 320d kimseye tavsiye etmem ne çıkaracağı belli olmaz. Turbo+enjektör masrafı çıkarsa zaten 5.000 TL kafadan yazar işçilikle aşağı yukarı.
Işık is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 14-11-2016   #42
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara

Varsayilan

Bugün plastik kapağı söktüm egr nin mantara benzeyen şapkasına giren boruyu söküp ucuna vida vidaladım düşmesin diye tam gelen bir vida ayarladım. Performansta çok bariz bir fark hissedemedim. Normalde araç çalışmıyorken egr kapalı konumda olduğundan yola çıkarak en azından bir daha açmayacağını garanti etmiş olduk değil mi ustam şimdi şu kör tapalardan oluşan kelebek iptal ve manifold conta kitinden sipariş geçtim.. manifoldu montaj için sökünce durumunu fotolarım. Peki kelebek iptali sorun çıkarmıyorsa neden fabrika uretimde kullaniyor ? illaki bir fark vardır
bmw-extreme is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 14-11-2016   #43
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

islemi yaparken bir de bişi farkettim dekoratif plastik kapağın altındaki ses izolasyon süngeri helva gibi bişey olmuş. Elden çıkmış resmen Bmw yazılı o plastik kapakla beraber mi satılıyor mu acaba? Ben etk da malzemeyi göremedim.
Eski 14-11-2016   #44
Işık
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Kapakla birlikte geliyor diye biliyorum.
Eski 14-11-2016   #45
YNL

YNL'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: istanbul-Bahçelievler

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
deniz 1985 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Benimki 225 bin km oldu.

175 binden beri de supechips yazilim var.

Agustos aginda manifold agzinda kacak oldu o degisti.

Onun disinda motora cok sukur anahtar degmedi daha.

1 defa bile dpf problemi olmadi.

Istanbulun en soguk havalarinda bile ilk marsta cat diye aliyor kisin

Ilk gunku performansindan kayip yok + ustune yazilim var sikinti yok

Nazar degmez insallah

Keyifle biniyorum

N47 2.0 lt lci dizel 177 hp
superchips ten sonra tc de titreme oldumu ?
YNL is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 14-11-2016   #46
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: istanbul

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
YNL tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
superchips ten sonra tc de titreme oldumu ?
Oldu, özellikle ilk 3 viteste, 2000/3250 devir arası tam gaz yaparsam oluyor.

Sanırım yazılımdan dolayı 345 nm'den 400-450 nm'lere artan tork, şanzımanda birbirini tutması/kavraması gereken balataların gelen aşırı kuvveti karşılayamayıp kaçırma yapıp titremesine neden oluyor.

Lakin bu bir sıkıntı yaratmadı; bu viteslerde ve bu devir aralığındayken gaza 4/4 deği de 3/4 basarsam, hızlanma performansı pek farketmiyor ve titreme olmuyor, ben de ona özen gösteriyorum.

Onun dışında sıkıntı yaşamadım.
deniz 1985 is offline   Alinti ile Cevap Ver
deniz 1985'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 14-11-2016   #47
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Işık tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Egr delete kit+ swirl flap iptal kiti kullanıyorum, kurumdan eser yok araçta (e46 320d 150hp)

http://www.ebay.com/itm/For-BMW-E46-...5Xz75a&vxp=mtr
swirl flap iptal kiti kullanırken sadece kelebekler sökülüp yerine boş tapalar takılıyor sanırım. kelebeklere kontrol eden kol ve kontrol ünitesi iptal edilmiyor. öyle değil mi? yani ecu komut gönderiyor kol hareket ediyor ama tabi kelebekler yerinde yok
yoksa kol kelebekler actuator vs komple hepsi sökülüp çıkarılıyor mu?
Eski 14-11-2016   #48
GokceOzturk
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

@elektromekanik, Talha ustam bu işlem ne kadar sürüyor sök tak varsa pislik temizlemek vs. Birde maliyet bilgisi alabilirmiyim.
GokceOzturk is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 15-11-2016   #49
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

elektromekanik'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İSTANBUL

Varsayilan

alıntı:
GokceOzturk tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
@elektromekanik, Talha ustam bu işlem ne kadar sürüyor sök tak varsa pislik temizlemek vs. Birde maliyet bilgisi alabilirmiyim.

Yarım gün =500 tl

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
T : 0212 346 2663, F : 0212 346 2665 E-Posta : abarthbmw@hotmail.com
elektromekanik is offline   Alinti ile Cevap Ver
elektromekanik'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 15-11-2016   #50
Işık
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
bmw-extreme tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
swirl flap iptal kiti kullanırken sadece kelebekler sökülüp yerine boş tapalar takılıyor sanırım. kelebeklere kontrol eden kol ve kontrol ünitesi iptal edilmiyor. öyle değil mi? yani ecu komut gönderiyor kol hareket ediyor ama tabi kelebekler yerinde yok
yoksa kol kelebekler actuator vs komple hepsi sökülüp çıkarılıyor mu?
Elektronik birşey yok zaten iptal edilen, vakum kumandalı olan kısmın hortumunu çekip iptal ediyorsun. Kelebekler falan hepsi sökülüyor haliyle.
Eski 15-11-2016   #51
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

Ben elektrikli aktüatörle kumanda ediliyor diye biliyordum. Vakumsa daha kolay.. hortumun ucu tikanıp. kelebekler ve hareketli metal kol vs komple söküp çikariliyor o halde. parçalar kargolandı. elime geçince uygulamayı yapacağım.
Eski 15-11-2016   #52
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

Ustam bu arada sana bir sorum daha olacak.. aracımın intercoolerdan egr ye gelen hortumları yeniletmek istiyorum. Malum bu motordaki kronik sızıntı ve kaçak problemi..cooler çıkış ve egr tarafından hafif akmalar yapmış..bu da güçte hafif düşmelere yol açmakta.. benim araçta coolerdan egr ye gelen iki hotum arası metal boru var.. 2007 163 lerde komple sert plastik gibi bir boru uygulaması yapılmış.. motorlara bakıyorum aynı.. peki o hava borusu benim araca takılamaz mı.. sensör yerleri aynı mı? Yoksa illaki o iki kauçuk arası metal borudan mı takacaz.. hortumları ayrı satılmıyormuş..
Eski 15-11-2016   #53
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Ustam bu arada sana bir sorum daha olacak.. aracımın intercoolerdan egr ye gelen hortumları yeniletmek istiyorum. Malum bu motordaki kronik sızıntı ve kaçak problemi..cooler çıkış ve egr tarafından hafif akmalar yapmış..bu da güçte hafif düşmelere yol açmakta.. benim araçta coolerdan egr ye gelen iki hotum arası metal boru var.. 2007 163 lerde komple sert plastik gibi bir boru uygulaması yapılmış.. motorlara bakıyorum aynı.. peki o hava borusu benim araca takılamaz mı.. sensör yerleri aynı mı? Yoksa illaki o iki kauçuk arası metal borudan mı takacaz.. hortumları ayrı satılmıyormuş..

Ara hortumları da alıp kelepçe ile sıkabilirsin

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
Eski 15-11-2016   #54
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

etk dan baktım bunun ara hortumları yok mlsf. komple almak gerek yani aradaki o metal boruyla birlikte.. fotoları yüklediğim motorlar aynı değil mi.. sanki 2. fotodaki parça güçlendirilmiş ve daha sağlam gibi geldi bana. üstteki hortum yok bunda egr ye kadar komple plastik.. o yüzden o boruyu kullanabilir miyiz diye sormuştum

Eski 15-11-2016   #55
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
etk dan baktım bunun ara hortumları yok mlsf. komple almak gerek yani aradaki o metal boruyla birlikte.. fotoları yüklediğim motorlar aynı değil mi.. sanki 2. fotodaki parça güçlendirilmiş daha sağlam gibi geldi bana. o yüzden o boruyu kullanabilir miyiz diye sormuştum

image

image

Bu 120d sanırım onlarda bu boru çıkıyo
E90 da kauçuk

Eski 15-11-2016   #56
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

Ayrıca hortumlar burda var üniversal kesip uyarlıyorum oemler çok pahalıdır

Eski 15-11-2016   #57
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

Senin basınçla birlikte yağ püskürtmüş hortumdan mı geliyo yoksa profil contalardanmı istersen önce onları bi tak biraz kullan dene

Eski 15-11-2016   #58
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

bir arkadaşımın 2007 320d sinde aynı boru vardı
üniversal kullanmışlar bendekinde de üst boru dönme yapmış (burulma) o noktadan mini bir delinme var galiba sızdırmış.. alt boru da universal o da intercoolar çıkış hortum bağlantıdan hafif katranımsı kaçırma yapmış emme yolundaki hafif yağlanma normal de ama onu kaçırması o ringden ya da borulardaki mini delinmelerden malesef.. motorda yağ eksiltme duman vs. yok performans da fena diil şu an..
o halde şu fotosunu yolladığım plastikli parçayı takabiliriiz mi diyoruz şimdi ustam..

15-11-2016 , Saat 15:07 ' de , bmw-extreme Tarafindan Degistirilmistir...
bmw-extreme'in Yazısını Beğenenler:
Eski 16-11-2016   #59
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

bu arada egr nin vakum tüpünü çektikten sonra yakıtta hissedilir azalma oldu ustam.. performans aynı gibi ama yakıt düştü doğal olarak
bmw-extreme'in Yazısını Beğenenler:
Eski 17-11-2016   #60
Işık
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Soğuk havalarda geç ısınma dışında sıkıntısı olmaz egr iptalinin size.
Işık'in Yazısını Beğenenler:

Bu Konuyu Goruntuleyen Kullanicilar : 2 (0 Uye ve 2 Misafir)

Baslik Araclari
Goruntu Secenekleri

Mesaj Kurallari