Geriye Don 'BMW Car Club Turkey' - Türkiye'nin resmi BMW Kulübü > Sponsorlarımız > Bmw Abarth Servis

Bmw Abarth Servis 0212 346 26 63 - 0533 661 00 50

• G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?
  • G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?

Baslik Araclari Goruntu Secenekleri
Eski 05-02-2018   #201
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

elektromekanik'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İSTANBUL

Varsayilan

alıntı:
mpower35 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
selamlar. f10 530d kullanıcısıyım. aracımda (sıcak soğuk) her ilk çalışmada aşırı titreme ve arıza ışığı yakma problemi vardı. bilgisayara bağladık egr arızası verdi. orjinal yeni egr ile değiştirdim problemin %90 ı ortadan kayboldu. fakat şu anda sabah soğukken ilk çalışmada eski titremenin çok daha hafifi oluyor. motor ısındığında ortadan kalkıyor. acaba aynı sorun benim aracımdada olabilirmi?

Isıtma kontrol ünitesi veya ısıtma bujisi arızası yoksa emmeyi temizletip deniyebilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
T : 0212 346 2663, F : 0212 346 2665 E-Posta : abarthbmw@hotmail.com
elektromekanik is offline   Alinti ile Cevap Ver
elektromekanik'in Yazısını Beğenenler:
Eski 05-02-2018   #202
mpower35
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: izmir

Üye Garajı
Thumbs up

alıntı:
elektromekanik tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Isıtma kontrol ünitesi veya ısıtma bujisi arızası yoksa emmeyi temizletip deniyebilirsiniz

Teşekkürler.
mpower35 is offline   Alinti ile Cevap Ver
mpower35'in Yazısını Beğenenler:
Eski 05-02-2018   #203
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara

Varsayilan

benim araçta da son 20 gündür bir titreme peyda oldu. eskiden N de olsun D de olsun farketmeksizin gaz verince cuvvv diye mermi gibi fırlayan devir şimdi sanki bişiler kasıyor bişiler bişilere borular borulara sürtüyor gibi araç hırıltılı vibrasyonlu gaz yiyor. ama performansı çekişi iyi..
kontak kapatırken ötme sesi yapıyordu, krank kasnak V kayışı orjinal logolu ile parçalar ile değişti ses gitti ama gaz yerken vibrasyon yapar gibi ve o bada bada bada gidiş düzelmedi.. lakin araç park halinde çalışırken direksiyonu hafif sol sağ kontra yapınca hınn hınn hafif ses var.. acaba power pompası ya da kasnağı o gaz yerkenki kasmaya sebep olabilir mi? hidrolik yağ seviyesi normal
egzoz kaçağı yok her tarafa baktık..ya da enjektörlerden biri mi işiyor acaba.. burda ustam yağ pompa balans silindirleri yapıyor dedi.. ben müsait bir ara emme manifoldunu söküp hem kontrol etmeyi hem de swirl flapları geri takmayı düşünüyorum açıkcası.. alt devirlerdeki cansızlık da artık canımı sıktı.. yabancı forumlarda biri e46 m47 de swirl flap eksikliği hissedilmez ama m47n2 de oldukca hissedilir demişti...
bir de külbürtör kapağı sıfır parçayla değiştirdiğimde üzerinde gelen siklon filtreyi söküp kontrol edin mantar tipse kartuşunu yenileyelim demiştim..abi üzerinde geldi yeni tip çıkar dedilerdi..ya parça stokta eskiden kalmaysa? içime kurt düştü ona da bakcam.. çok km yapmadım ama kontrol etmekte fayda var ustam..
bmw-extreme is offline   Alinti ile Cevap Ver
bmw-extreme'in Yazısını Beğenenler:
Eski 06-02-2018   #204
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: istanbul

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
mpower35 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
selamlar. f10 530d kullanıcısıyım. aracımda (sıcak soğuk) her ilk çalışmada aşırı titreme ve arıza ışığı yakma problemi vardı. bilgisayara bağladık egr arızası verdi. orjinal yeni egr ile değiştirdim problemin %90 ı ortadan kayboldu. fakat şu anda sabah soğukken ilk çalışmada eski titremenin çok daha hafifi oluyor. motor ısındığında ortadan kalkıyor. acaba aynı sorun benim aracımdada olabilirmi?
motor kulakları ömrünü doldurmuş da olabilir

daha önce değişmediyse, değişince çok ama çok fark ediyor

not: yeri gelmişken, motor kulağı değişiminde kesinlikle oem bmw kulakçığı kullanmak lazım, yan sanayi ucuz ama 1-2 haftada eskiye dönüyor.
deniz 1985 is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 08-02-2018   #205
mpower35
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: izmir

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
deniz 1985 tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
motor kulakları ömrünü doldurmuş da olabilir

daha önce değişmediyse, değişince çok ama çok fark ediyor

not: yeri gelmişken, motor kulağı değişiminde kesinlikle oem bmw kulakçığı kullanmak lazım, yan sanayi ucuz ama 1-2 haftada eskiye dönüyor.
geçen ay değiştirdim kulakları. ilk kalkış anında felaket vibrasyon yapıyordu. bu farklı bir şey motor ilk çalıştığında sabahları yapıyor sadece. kendi usatamda kızdırma buji beyni demişti. şimdi sırada o var. tahminimce çözülücek o değiştiğinde.
mpower35 is offline   Alinti ile Cevap Ver
mpower35'in Yazısını Beğenenler:
Eski 13-02-2018   #206
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

İlginç bişey keşfettim aracı DS ye alınca vibrasyon biraz azalıyor.. D de sanki daha belirgin, şanzıman devir yükselttiği için ben öyle mi hissediyorum yoksa revizyon yaptırdığım tork konvertörü su koyvermeye mi başladı acaba, daha 5.000 km olmadı. giderken ve rolanti dahil gaz verince ve N de P de gazda tutunca dengesiz dönen bişeyin vibrasyonu biryerlere sürterek donmesi gibi bir his var
Eski 13-02-2018   #207
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
bmw-extreme tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
İlginç bişey keşfettim aracı DS ye alınca vibrasyon biraz azalıyor.. D de sanki daha belirgin, şanzıman devir yükselttiği için ben öyle mi hissediyorum yoksa revizyon yaptırdığım tork konvertörü su koyvermeye mi başladı acaba, daha 5.000 km olmadı. giderken ve rolanti dahil gaz verince ve N de P de gazda tutunca dengesiz dönen bişeyin vibrasyonu biryerlere sürterek donmesi gibi bir his var

Konvertör se DS de yapmaz

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
Eski 13-02-2018   #208
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

DS de de var ama sanki vibrasyon azalıyor gibi geldi. yani DS de de eskisi gibi yağ gibi gitmiyor. makineye bağlıcaz yarın belki de turboda birşeyler var araç toparlayamadığı için zorlanıyor güçsüz kalma düşük hızda yüksek viteste gitmenin kasadaki zırıltısı gibi..bazen vites küçültmek istemiyor toparlamaya çalışıyor küçültsün fdiye pedale daha sert basmak gerekiyor.. bunun konvertör revizyonu sonrası adaptastonlarını silmiştik autologic ile. belki de yeniden program atmak gerekecek.. pedale sıkı basınca arkadan tutan birisi aniden bırakıyormuş gibi oluyoruz
Eski 13-02-2018   #209
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

Şimdik şöyle birşeyde var konvertör tamiri diye birşey yok bence onu tamir edebilcek adamın yüksek mühendis falan olması lazım bence

Eski 13-02-2018   #210
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
elektromekanik tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Şimdik şöyle birşeyde var konvertör tamiri diye birşey yok bence onu tamir edebilcek adamın yüksek mühendis falan olması lazım bence

bunu açıyorlar içindeki burçları balata gibi halka dişli gibi şeyleri yenileyip sonra kapatıyorlar, bir de paller var jet motoru kanatcıkları gibi genelde onlara pek bişi olmuyormuş.. bir makinede balansına bakıyorlar bir de su altı kaçak testi var oyuncak denizaltı yüzdürür gibi ilk başlarda iyidik ustam geçişler sorunsuz perf zımba..sonra kışlıklara geçtik 225 255 bir süre sonra böyle olduk ama o devir dalgalanması ileri geri olayı gitti.. vites küçültüyor çok rahat..
Eski 13-02-2018   #211
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
bunu açıyorlar içindeki burçları balata gibi halka dişli gibi şeyleri yenileyip sonra kapatıyorlar, bir de paller var jet motoru kanatcıkları gibi genelde onlara pek bişi olmuyormuş.. bir makinede balansına bakıyorlar bir de su altı kaçak testi var oyuncak denizaltı yüzdürür gibi ilk başlarda iyidik ustam geçişler sorunsuz perf zımba..sonra kışlıklara geçtik 225 255 bir süre sonra böyle olduk ama o devir dalgalanması ileri geri olayı gitti.. vites küçültüyor çok rahat..

Eskiye göre tabiki iyi olur ama fabrika gibi olması imkansız

elektromekanik'nin Yazısını Beğenenler:
Eski 14-02-2018   #212
deniz 1985
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: istanbul

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
DS de de var ama sanki vibrasyon azalıyor gibi geldi. yani DS de de eskisi gibi yağ gibi gitmiyor. makineye bağlıcaz yarın belki de turboda birşeyler var araç toparlayamadığı için zorlanıyor güçsüz kalma düşük hızda yüksek viteste gitmenin kasadaki zırıltısı gibi..bazen vites küçültmek istemiyor toparlamaya çalışıyor küçültsün fdiye pedale daha sert basmak gerekiyor.. bunun konvertör revizyonu sonrası adaptastonlarını silmiştik autologic ile. belki de yeniden program atmak gerekecek.. pedale sıkı basınca arkadan tutan birisi aniden bırakıyormuş gibi oluyoruz
bu araba ne kadar uğraştırdı seni bitmedi derdi
deniz 1985 is offline   Alinti ile Cevap Ver
deniz 1985'in Yazısını Beğenenler:
Eski 14-02-2018   #213
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

Sorunu çözdük (gibi) basınçta en ufak kaçak olmayacak yoksa araç afallıyor.. Araç güçten düşünce başlıyor titremeler.. D de araç toparlamaya çalışıyor ama istenen güç gelmeyince donuyor kekeliyor.. Yani bu olayda sorun şanzıman da diil, kayışlar da diil motor takozları da diilmiş.

Aracı kaldırıp alt kaplamayı sökünce turbo basınç borusunun intercooler girişinin bir kısmının yerinden çıkmış olduğunu gördük. Yerine iyi oturtamamış olmalılar. En son bakımda kaçak kontrolü sırasında sökülmüştü.

Emme tarafındaki boruyu update olanıyla değiştirmiştim onu da söktük siyah contasını değiştirdik..klik diye oturdu yerine. Orjinal olcak bu contalar. Turbo kısmının orjinal yeşil contasını ise bulamadık yan sanayi de yerine oturmuyor.. Çıkan çok kötü değildi onu takmak zorunda kaldık. Gaz verip elle iyice yoklayıp çıkmayacağından emin olduk.. Zaten o yeşil ORingi de yeni değiştirmiştim. Ama bunlar gevriyor bollaşıyor eziliyor vs. sipariş etcem orjinalini. O çıkan orjinal bile yeniden takılırken uğraştırdı..

Bunlar tokai çakmak gibi her boru söküşte yeni Oring takmak gerek..Bir ay sonra söksen bile yeni Oring takacaksın. Aracın sesi birden değişti o gazdan bırakırken ki turbonun hunnnnn sesi kesildi sadece vestgate'in ciuvvvff sesi duyuldu.. Biraz da turbo basınç hortumunun turbo ağzındaki flanştan yağ buharı atmış olduğunu gördük.. Yola çıktım ne titreme vardı ne güç düşüklüğü rolantide N de devir yağ gibi cuvv diye kapıyordu..Devirlenme olayı fabrikadan yeni çıkmış hatta showroom performansı gibi olmuşdu araç ta tekrar mermi oldu tutana aşkolsun..

Lakin biraz kullandık eskisi gibi olmasa da hafif tireşim ve turbonun gaz bırakırken ki hunnn sesi geri geldi.. Tahminim intercoolerden kaçamayınca zayıf bulduğu turbo ağzındaki contadan basmaya başladı yarın da onu değiştirip öyle deneyeceğim. Kaçak olayı tam bir başağrısı En ufak turbo basınç kaçağı olunca aracın titreşimli gaz yediğini ve sabit gazda vibrasyon yaptığını öğrenmiş oldum.

14-02-2018 , Saat 21:16 ' de , bmw-extreme Tarafindan Degistirilmistir... Sebep: yazım hataları.
Eski 14-02-2018   #214
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

Zımba gibi araç on günde niye traktör oldu vibrasyon yapıyor diye üzülürken şimdi neye odaklanacağımızı anlamış olduk. Siz de benzeri sorunlar yaşıyorsanız turbo basınç kaçaklarını da kontrol listenize ekletin. Aslında bunu aftermarket full aluminyum intercooler ve hortumların intercoolera takılma sistemini de hem tırnaklı geçmeli hem de ekstra sıkmalı kelepçeli olanla modifiye etmek gerek. Bmw orjinal intercooler sisteminde contalar ve hortumların sadece tel klipsli geçmeli olması hortumu intercooler ağzında ayrıca kelepçeyle sıkamamak bir süre sonra sistemin su koyvermesine neden oluyor. takarken contayı greslesek bile biraz oynaması ezilmesi yan dönmesi vs. basınç kaçaklarına neden oluyor

14-02-2018 , Saat 21:15 ' de , bmw-extreme Tarafindan Degistirilmistir...
Eski 16-02-2018   #215
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

Geçmiş olsun bu sorunla ilgili turbo testi de yapsaydı usta anlaşılırdı bence hemde basınç esnasında kaçıran yerlerde tıslama sesi olabilir

elektromekanik'in Yazısını Beğenenler:
Eski 16-02-2018   #216
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

Aylar önce sıfır aldığım egr-emme tarafı borusunun intercoolera takılan siyah conta kısmına, takarken sıvı conta sürmüşler öyle takmışlar gözlerime inanamadım. Sıfır conta mok olmuş. sıfır parça eski olsa hadi neyse..Oraya olsa olsa kaydırıcı agent sürülür.
Sıvı conta kalıntılarını temizleyip orjinal siyah contasını yeniden alıp taktık ordan gelen kaçak şimdilik kesildi gibi gibi bakıyorum alt kaplamaya akma yok. Çıkan orjinali takmak zorunda kaldığımız basınç tarafı yeşil conta kısmında sanki biraz terleme var gibi. Aslında orda hiçbir sorun yoktu mavi duman olayının turbodan mı olduğunu anlamak için turboyu söktüklerinde onu da intercoolerdan sökmüşlerdi. Keşke sökmeselerdi. İntercoolerda takılı kalsaydı..
Bir de turbo ağzı basınç contasını aldım.. Çünkü orda da hafif terleme var hatta aluminyum boruya akmıştı biraz. Onu da değiştircez. Tıslamada sanki yeşil contadan biraz geliyor gibi. Çok iyi kulak vermek gerek dizel şıkırtısı ile karışıyor sanki. Gaz verip çekince dekompresyonda ötüyor viuuvvv diye sanki radyonun bobin paraziti alması gibi. (westage sesinden ayrı) Zaten gaza çok yüklenince viuvv sesinin hemen ardından anlık çuss ciuv diye son saniye westgate sesi geliyor o normal. Servisten çıkınca yerinde duramayan araç şimdi yine biraz güç kaybı yaşıyor şu an.. Turbo basınç çıkışındaki contayı yenileyip öyle bakacağım bir de.. 8000 km deki hava filtresini ve ağzı biraz deforme olmuş olan kütle ölçerden turbo hava girişe uzanan U boruyu da yenisini alıp değiştircem. Ortasındaki külbürtör kapağına giren borudan da biraz yağ atmış, körüklü kısmı da turbo ağzındaki kanalın sonuna kadar oturmuyor arada boşluk kalıyor biraz. Plastik malzemesi özelliğini yitirmiş gibi geldi bana.

16-02-2018 , Saat 18:03 ' de , bmw-extreme Tarafindan Degistirilmistir...
Eski 16-02-2018   #217
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

Teşekkürler ustam... Turbo basınç ağzındaki conta logolu orjinal germany çıktı iyi mi.. Kimbilir ne zaman değişmiş. Eski parça nosu var üzerinde. Yeni ürünler farklı parça nosuna sahip. Şimdi o parça değişti.. Çıkanın turbo ağzına giren kenarındaki körük fırça gibi parçalarında bazı kopmalar ezilmeler olmuş olduğunu gördüm. Bunu iki üç defa sök tak yapsalar zaten işi bitermiş. İlk izlenimlerim performansta biraz daha toparlar gibi olduk. Geriye kaldı hava filtresi ve akışmetreden turboya giden borunun değişimi. Sökmüşken manifoldu da söküp swirl flapları geri takacağız. Alt devirlerdeki stock performansı, yeşil ışıktaki etkili ileri fırlamayı geri istiyorum. Alt devirlerde cansızlık olunca ışıkta kalkarken gaza çok abanmak gerekiyor.
Eski 27-02-2018   #218
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

Arabamı seviyorum ama bazen beni delirtiyor yahu. Akışmetreden turboya giren boru ağzını mümkün değil dibine kadar silme oturtamıyoruz. Sıfır boru aldık taktık o da aynı. İçime kuşku düştü. Külbürtör kapağını yenilediğimiz zaman acaba m47 ya da m47n parçası mı gönderdiler. İyi hatırliyorum daha önce sıfır oturuyordu turbo girişindeki yatağına. Etk dan bakıyorum kapaklar birebir aynı gibi görünmesine rağmen kasaya göre farklı numaralar vermiş yani m47 m47n ve m47n2 için ayrı numaralar. Acaba hava akısmetrenin takıldığı yatakda mesafe farkı mı var ? m47 m47 n e46 da borunun şekli de farklı çükkü. Biz de ısı tabancası ile borunun spiralini ısıtıp sündürdük yerine oturdu gibi ama yine de yarım cm açıklık kaldı. İşin komik yanı açıklık halka gibi her yerden değil. sanki boru açılı oturuyor gibi. Açı olunca contası arasında illaki kaçak yapar. Fena sinirlendirdi beni . Şimdi kontrol etcem akma olacak mı olmazsa kaçak yok demektir.
Eski 27-02-2018   #219
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

alıntı:
Arabamı seviyorum ama bazen beni delirtiyor yahu. Akışmetreden turboya giren boru ağzını mümkün değil dibine kadar silme oturtamıyoruz. Sıfır boru aldık taktık o da aynı. İçime kuşku düştü. Külbürtör kapağını yenilediğimiz zaman acaba m47 ya da m47n parçası mı gönderdiler. İyi hatırliyorum daha önce sıfır oturuyordu turbo girişindeki yatağına. Etk dan bakıyorum kapaklar birebir aynı gibi görünmesine rağmen kasaya göre farklı numaralar vermiş yani m47 m47n ve m47n2 için ayrı numaralar. Isı tabancası ile borunun spiralini ısıtıp sündürdük yerine oturdu gibi ama yine de yarım cm açıklık kaldı. işin komik yanı açıklık halka gibi her yerden değil. sanki boru açılı oturuyor gibi. açı olunca contası arasında illaki kaçak yapar. fena sinirlendirdi beni . şimdi kontrol etcem akma olacak mı olmazsa kaçak yok demektir.

Resim alayım

Eski 27-02-2018   #220
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

Varsayilan

şimdi bir mekandayım ustam arabam uzakta garajda mekandan çıkınca ilk iş hemen yollucam

Bu Konuyu Goruntuleyen Kullanicilar : 1 (0 Uye ve 1 Misafir)

Baslik Araclari
Goruntu Secenekleri

Mesaj Kurallari