Geriye Don 'BMW Car Club Turkey' - Türkiye'nin resmi BMW Kulübü > Sponsorlarımız > Mert Oto Elektronik > Soru / Cevap

• G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?
  • G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?

Baslik Araclari Goruntu Secenekleri
Eski 16-02-2013   #1
electro berk
Sponsor

electro berk'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: istanbul /türkiye

Arrow Teknik ve Elektronik Arıza Çözümleriniz

Herkese Merhaba.

Araclarınızı kullanırken yaşadıgınız teknik / elektronik sorun ve arızalarınız hakkında soru ve görüşlerinizi bu başlık altından cevaplandıracağım .

Bostancı Oto Sanayi Sitesi Değirmenyolu Caddesi C Blok No:12 Bostancı/İSTANBUL
Telefon : (0216) 573 39 85-86-87 / Faks : (0216) 573 39 40

www.bmwnavigasyon.com
www.avin.com.tr
www.audinavigasyon.com
electro berk is offline   Alinti ile Cevap Ver
electro berk'in Yazısını Beğenenler:
Eski 17-02-2013   #2
mali_48
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul-Bodrum

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Merhaba. Benim aracim yillardir kendi kendine yolda giderken kilidi acar kapatir. Otobanda 200le de gitsen sehir icinde 20ile de gitsem durduk yere olur bu. Bazende kontak acikken sofor kapisini kapattigimda kitler. Daha once bikac defa geldi basima rezil oldum yagmurda camurda. Ne yapabilirz bu konuyla ilgili?
mali_48 is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 17-02-2013   #3
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

elektromekanik'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İSTANBUL

Varsayilan

Senin arabayı güncellemişmiydik bir kanka

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
T : 0212 346 2663, F : 0212 346 2665 E-Posta : abarthbmw@hotmail.com
elektromekanik is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 17-02-2013   #4
mali_48
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Ustam guncellememistik. Once update yoktu sonra da sorun cikabilir guncellerken diye dokunmamistik. Guncelleme yaparken sorun cikma ihtimali nedir?
Eski 17-02-2013   #5
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

Şuan update gelmiş olabilir en son versiyonla

Fakat 2010 mod araçların çoğunda JBE nin çökmesi içten bile değil o yüzden yapmaktan çekiniyoruz
Mevcut sorununda bundan olma ihtimali var tabi

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
Eski 17-02-2013   #6
SertaçSaka
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Yazin benimde araba calisirken kapilar kitlenmis disarida kalmistim...
Eski 17-02-2013   #7
mali_48
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
elektromekanik tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Şuan update gelmiş olabilir en son versiyonla

Fakat 2010 mod araçların çoğunda JBE nin çökmesi içten bile değil o yüzden yapmaktan çekiniyoruz
Mevcut sorununda bundan olma ihtimali var tabi

İste ustam ben kendi onlemlerimi aliyorum anahtari asla arabanin icinde birakmayip otoparkta falan herkes bilio artik benim arabanin kapilarin kilitlendigini simdi durduk yere cokertme riskine girmek istemiyorum. Belki satacak olursam ancak o zaman yaptiririm. Keske garantideyken yaptirsaydim ama bugun yarin derken garanti bitti.
Eski 17-02-2013   #8
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

Seni çok iyi anlıyorum kardeş inşallah herhangi bir kontrol ünitesi bozulmaz satana kadar
Böyle birşey olduğu zaman mecburen aracı güncelliycez ve çökecekse kalkacaksa ozaman belli olucak

Eski 17-02-2013   #9
mali_48
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
elektromekanik tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Seni çok iyi anlıyorum kardeş inşallah herhangi bir kontrol ünitesi bozulmaz satana kadar
Böyle birşey olduğu zaman mecburen aracı güncelliycez ve çökecekse kalkacaksa ozaman belli olucak
Ole vallaha ustam ama bu ara hic kumar oynayasim yok
Eski 17-02-2013   #10
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

Yani benimde yok geçen hafta gitti bir tane zaten

elektromekanik'in Yazısını Beğenenler:
Eski 17-02-2013   #11
electro berk
Sponsor

electro berk'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: istanbul /türkiye

Varsayilan

Şikayetinin sebebi;
aracında eveliyatında hasar almıs yada işlem gören bi bölüm yoksa arıza sebebinin JBE Kontrol ünitesi çıkabilir.
Genelde bu tarz arızalar hardware kısmından değil software kısmından cıkabilmektedir.
Programlama yapılarak düzeltilme ihtimali var.
Aracını programlama istasyonuna bağlarken coğu aracda bütün modüller updatede isteyebilir.Bundan ötürü anlık bağlantı kopmaları v.ss gibi sebeplerden ötürü programlama yarıda kesilebiliyor .
Benim iş kollarımdan biride programlama esnasında çöken aracları diriltmektir.Anlasmalı olduğum ve işini yaptığım servislere bu hizmeti sunuyorum ve senin aracını biz programlarsak çökme riski olsa dahi dirilme olanağıda var .
Ayrıcada aracı komple update yerıne sadece JBE kontrol ünitesini nokta atısı yaparak programlayabiliriz .

Gelelim arızan programsal değilse ;
Senın jbe kontrol ünitenin sıfırı 800tl civarlarında tamir parasına cıkma jbe kontrol ünitesini takılması en uygun ve kalıcı çözüm olucaktır.

Eğer istanbuldaysan aracına bakabiliriz ;
Yok değilsen hangi sehirde oldugunu konusalım gene uzaktan bağlantı olanağıyla anlaşmalı oldugum servis uzerınden programlama yapabiliriz

Bostancı Oto Sanayi Sitesi Değirmenyolu Caddesi C Blok No:12 Bostancı/İSTANBUL
Telefon : (0216) 573 39 85-86-87 / Faks : (0216) 573 39 40

www.bmwnavigasyon.com
www.avin.com.tr
www.audinavigasyon.com
electro berk is offline   Alinti ile Cevap Ver
electro berk'in Yazısını Beğenenler:
Eski 17-02-2013   #12
mali_48
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

alıntı:
electro berk tarafindan gonderildi. Mesajlari Goster
Şikayetinin sebebi;
aracında eveliyatında hasar almıs yada işlem gören bi bölüm yoksa arıza sebebinin JBE Kontrol ünitesi çıkabilir.
Genelde bu tarz arızalar hardware kısmından değil software kısmından cıkabilmektedir.
Programlama yapılarak düzeltilme ihtimali var.
Aracını programlama istasyonuna bağlarken coğu aracda bütün modüller updatede isteyebilir.Bundan ötürü anlık bağlantı kopmaları v.ss gibi sebeplerden ötürü programlama yarıda kesilebiliyor .
Benim iş kollarımdan biride programlama esnasında çöken aracları diriltmektir.Anlasmalı olduğum ve işini yaptığım servislere bu hizmeti sunuyorum ve senin aracını biz programlarsak çökme riski olsa dahi dirilme olanağıda var .
Ayrıcada aracı komple update yerıne sadece JBE kontrol ünitesini nokta atısı yaparak programlayabiliriz .

Gelelim arızan programsal değilse ;
Senın jbe kontrol ünitenin sıfırı 800tl civarlarında tamir parasına cıkma jbe kontrol ünitesini takılması en uygun ve kalıcı çözüm olucaktır.

Eğer istanbuldaysan aracına bakabiliriz ;
Yok değilsen hangi sehirde oldugunu konusalım gene uzaktan bağlantı olanağıyla anlaşmalı oldugum servis uzerınden programlama yapabiliriz
Suan bodrumdayim ama haftaici gelecegim istanbula. Mart ortasinda talha ustaya bakim icin gidicem o zaman yaniniza ugrayacagim. Tesekkurler
Eski 17-02-2013   #13
Aykut
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Istanbul

Varsayilan

Bir sorum olacakti, pek teknik veya ariza ile alakali degil ama fikir beyan ederseniz memnun olurum. E46 aracim icin bir yangin tupu almistim ama bagajda sabitliyemedim bir yere bunun bir aparati var midir OEM olarak bagaj icine veya mesela koltuk altina sabitlemek adina. E36'da zannedersem boyle kitler tuplu satiliyor ama gorsellik anlaminda midir yoksa islevsel midir bilmiyorum ama E46 icin cozum nedir ? Bagajin icinde tup top misali bir sag bir sol yapiyor her seferinde
Aykut is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 17-02-2013   #14
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

Koltuğa sabitleniyo olması lazım bi aparatla

elektromekanik'in Yazısını Beğenenler:
Eski 17-02-2013   #15
Acar
BMWPassion.net

Acar'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İst / Etiler

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan Ynt: Teknik ve Elektronik Arıza Çözümleriniz

E46 bagaj sagda plastik cukura koyup yanini ilkyardim cantasi ile besle
Acar is offline   Alinti ile Cevap Ver
Acar'in Yazısını Beğenenler:
Eski 17-02-2013   #16
alp59
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul/Türkiye

Varsayilan

http://www.realoem.com/bmw/showparts...11&hg=72&fg=95

2 numaralı parça ile ön koltuk altına sabitleyebilirsiniz.

8227 9413886 numaralı parça
alp59 is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 17-02-2013   #17
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

Forum Bilgileri

Varsayilan

Evet sol tarafta tüpü kemer şeklinde bağlayan parça varsa sorun yok

Eski 02-06-2018   #18
cortim3
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: BALIKESİR

Varsayilan

Hayırlı iftarlar ben aracımının elektrik besleme ekşi soketi kırılmıştı. Kendin yapıyım dedim. Söketi hallettim, ama bir daha çalışmadı koltuk sürücü tarafı bursa tamir edecek usta önerebilirmisiniz.[IMG][IMG][/IMG][/IMG] BMW E90 2006 model
cortim3 is offline   Alinti ile Cevap Ver

Bu Konuyu Goruntuleyen Kullanicilar : 1 (0 Uye ve 1 Misafir)

Baslik Araclari
Goruntu Secenekleri

Mesaj Kurallari