Geriye Don 'BMW Car Club Turkey' - Türkiye'nin resmi BMW Kulübü > Sponsorlarımız > Bmw Abarth Servis > Soru - Cevap

• G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?
  • G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.? G-Force Motorsport, web sayfası için tıklayın.. G-Force Motorsport bünyesinde araç modifikasyonu, body kit, hardware motor ve software yazılım imkanları sunmaktadır. Hofele, Advan, Kreisseg, Akrapovic, Evotech, Eissenmann, Cargraphic, 
MTM Motoren Technic, Active Autowerke, AP Racing, Brembo, Zimmermann, Bilstein.. BMW ABARTH SERViS, Adres için tıklayın.. Bmw Özel Servisi, Kaporta, Boya, Mekanik, Sigorta Hizmetleri, Çekici Hizmetleri ve Teknik destek hizmetlerini sunmaktadır. Mert Oto Elektronik Navigasyon, Ses ve Görüntü Sistemleri. Turkiye'nin ilk MINI kulubu MINIPassion forumlarini ziyaret ettiniz mi.?

Baslik Araclari Goruntu Secenekleri
Eski 29-07-2015   #1
AlkanExclusive
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara - İstanbul

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan F20 yanık kokusu

Talha Abi,

son 15 - 20 gündür, arabayı biraz sportta zorlayınca nedenini anlamadığım bir yanık kokusu alıyorum. Eco Pro'da sakin kullanınca bir sorun olmuyor. Ancak biraz yüklendiğim zaman (abartı yüklenmeden bahsetmiyorum en fazla 1 dk.) aracın altından bir yanık kokusu geliyor. Bu kokunun turbodan ya da motordan gelmediğine eminim, çünkü bugün biraz zorlayıp sağa çektim koku gelmeye başladı, hemen kenara çekip kaputu açtım motor tarafında koku çok çok azdı. Turbo mu acaba diye şüphelendim ama değil. Sanırım motorun altından geliyor. Ancak balata kokusu, arabayı ilk aldığımız zamanki mum kokusu gibi bir koku değil. Egzoz sistemini kontrol ettireyim mi?
AlkanExclusive is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 29-07-2015   #2
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara

Varsayilan

balata yanığı gibiyse fren balataları tam ayırmıyor olabilir mi dicektim ? ya da aracı sıkıştırınca tork konvertöründen mi geliyor acaba.. bunlar değilse egzoz sistemi muhtemel
bmw-extreme is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 29-07-2015   #3
AlkanExclusive
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Valla canımı sıktı iyice Gökhan..

Balata kokusu değil, manuel olsa baskı balatadan gelse desem araba otomatik..

Tork konvertöründen olabilir mi bilmiyorum? Daha önce hiç denk gelmedim ve koklamadım çünkü

Egzoz sisteminden olabilir diye düşünüyorum ama arabaya hiçbir zaman çok yüklenmedim. Bir garip, yarın gidip göstereceğim... En azından ön bilgi olsun diye sorayım dedim.. Tam satar ayak problem çıkartmasın, hiç uğraşamam valla

Yağda bir sorun yok, yap eksiltme vs gibi bir sorunum yok, hani turboyu etkilese falan desem öyle bir şey değil.. Bildiğin alttan geliyor.. Hatta şu anda İncek Tepe'deyim, esiyor bayağı, motoru stop edeli nereden baksan 20dk falan oldu bayağı hafifledi koku ama camdan ince ince geliyor.. Çözemedim
Eski 29-07-2015   #4
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara

Varsayilan

konvertörün içinde de debriyaj balataları var..ama kapalı sistem olduğu için koku sızmaması gerek..aracı lifte ya da kanala alıp önce altına komple bir baktırmak gerek..
bmw-extreme is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 29-07-2015   #5
AlkanExclusive
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Öyle yapıcaz artık, bunu yapmadan öncede ağzına ..... yani... delirtti çünkü..

Şu arabayı bnm kadar sakin kullanan adam yoktur.. 48871km ortalamam 7.6lt yahu!
Eski 29-07-2015   #6
Tarik
MiNiPassion.net

Tarik'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul

Üye Garajı
Varsayilan

Egzoza yakın yerlere poşet vb. birşeyler yapışmıştır, o da ancak egzoz yüksek sıcaklıklara gelince etkilenip erime yapıp koku salıyordur diye tahmin ediyorum, genelde böyle şeyler çıkıyor ama

Çok can sıkıcı bir sebep çıkacağını sanmam
Tarik is offline   Alinti ile Cevap Ver
Tarik'in Yazısını Beğenenler:
Eski 30-07-2015   #7
GP
BMWPassion.net

GP'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: Bahçeşehir / 34

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

@Tarik benim gpde başıma gelmişti o egzoza poşet yapışmıştı 1 ay gitmemişti arabadan leş bi koku her ısındığında
GP is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 30-07-2015   #8
ecz.erdem
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara/türkiye

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

kedidir kedii..
ex aracımın ön tampon içinden kuş kemikleri çıkmıştı...
ecz.erdem is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 30-07-2015   #9
AlkanExclusive
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Gideceğim birazdan a dostlar
Eski 30-07-2015   #10
elektromekanik
Sponsor
Bmw Abarth Servis

elektromekanik'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: İSTANBUL

Varsayilan

Yüzde doksan poşettir

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım, B Blok No: 274-275 Cami Yanı, Maslak / Şişli - İSTANBUL
T : 0212 346 2663, F : 0212 346 2665 E-Posta : abarthbmw@hotmail.com
elektromekanik is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 30-07-2015   #11
AlkanExclusive
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Arabanın altından hiçbir şey çıkmadı. Bugün Ankara 38 dereceydi ve yaklaşık 30 dakika boyunca çevre yolunda yüklendikçe yüklendik tek gelen koku mum kokusu oldu..

Arabanın altı tertemiz, hiçbir problemi yok. Sanırım aşırı sıcaktan sağda solda kenarda köşede kalan mumlarda eridi. Benim aklımın almadığı şey ise 3.5 yıllık araçta nasıl hala erimemiş mum oluyor da kokutuyor anlamıyorum?
Eski 30-07-2015   #12
onur_SP
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Ankara/Türkiye

Üye Garajı
Varsayilan

Bendede sifir aldigimdan beri var aracim 25 bin kmde bunlarda boyle , her bastigimda gelir, atesli araclar manifold hemen nar oluyor aradaki contalardan yaptigini dusunuyorum
onur_SP is offline   Alinti ile Cevap Ver
onur_SP'in Yazısını Beğenenler:
Eski 30-07-2015   #13
dynamite
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Bursa

Varsayilan

Anneme aldigimiz 120i'de de mevcut yanik kokusu. Buyuk ihtimal isinan aksamdan geliyor.
dynamite is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 30-07-2015   #14
BurakErdogan
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: Eskişehir

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Benim sağ ön taraftan da geliyordu koku gazladıktan sonra yanık gibi önce soldan geliyordu sonra sağdan meğer eskiyen lastik kokuyormuş. Yeni contilere geçince koku vs kalmadı. Araç F10 520i.
BurakErdogan is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 31-07-2015   #15
AlkanExclusive
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Benim lastiklerde yeni Burak
Eski 16-08-2015   #16
AlkanExclusive
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Geri bildirim yapmak istedim.

Arabayı satmaktan vazgeçtiğim ve 3.5 yıl olduğu için ufak tefek, önemsiz şeylerini yaptırmaya karar verdim. İşte V kayışı, ön cama su atan fıskiyelerin değişimi, tüm kapıların ve bagaj fitillerinin bakımı, sunroof bakımı, klima dezenfektasyonu ve gazının yenilenmesi, direksiyondan gelen ince bir viyk sesinin kontrolü, gergi bilyasının değişimi, benim koltuğun baldır destek kilidinin değişimi vs vs vs..

Tabii tüm bunlar hem sipariş gerektirdiğinden hemde işlemleri uzun süreceğinden araç tahsis edildi. Verilen araç daha 2601 km'de 520i idi..

Bu bahsettiğim yanık kokusu 5'tende geldi. Oysa ki 5'i hiç zorlamadım diyebilirim. Demek ki mum kokusu.. Ancak 3.5 yıllık arabada daha ne mumu onu anlamak güç. Çünkü arabayı lifte aldık ve karter koruması falan söküldü, geçtim herhangi bir şeyi hiçbir yerinde bir yağ sızıntısı, terleme vs yani bu tip bir kokuya sebep olacak bir şey bulunamadı..
Eski 10-11-2015   #17
Ul@sh
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul/Türkiye

Üye Garajı
Varsayilan

O koku mum kokusu muymuş ? ben de egzoz dumanı içeri giriyor sanıyordum benimkinde, demek ki mummuş hay Allah
Yanmış nebati yağ gibi mum gibi tasvir edemediğim bir koku bazen bende de oluyor araçta
Bu arada konuyu hortlattık galiba
Ul@sh is offline   Alinti ile Cevap Ver
Eski 10-11-2015   #18
AlkanExclusive
BMWPassion.net

Forum Bilgileri

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Bu sene çok sıcaktı ulaş. basınca yapıyordu kokuyu.

yoksa havalar serinlediğinden beri ne koku var ne başka bir şey..
AlkanExclusive'in Yazısını Beğenenler:

Bu Konuyu Goruntuleyen Kullanicilar : 1 (0 Uye ve 1 Misafir)

Baslik Araclari
Goruntu Secenekleri

Mesaj Kurallari