View Single Post
Eski 16-02-2018   #216
bmw-extreme
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: ankara

Varsayilan

Aylar önce sıfır aldığım egr-emme tarafı borusunun intercoolera takılan siyah conta kısmına, takarken sıvı conta sürmüşler öyle takmışlar gözlerime inanamadım. Sıfır conta mok olmuş. sıfır parça eski olsa hadi neyse..Oraya olsa olsa kaydırıcı agent sürülür.
Sıvı conta kalıntılarını temizleyip orjinal siyah contasını yeniden alıp taktık ordan gelen kaçak şimdilik kesildi gibi gibi bakıyorum alt kaplamaya akma yok. Çıkan orjinali takmak zorunda kaldığımız basınç tarafı yeşil conta kısmında sanki biraz terleme var gibi. Aslında orda hiçbir sorun yoktu mavi duman olayının turbodan mı olduğunu anlamak için turboyu söktüklerinde onu da intercoolerdan sökmüşlerdi. Keşke sökmeselerdi. İntercoolerda takılı kalsaydı..
Bir de turbo ağzı basınç contasını aldım.. Çünkü orda da hafif terleme var hatta aluminyum boruya akmıştı biraz. Onu da değiştircez. Tıslamada sanki yeşil contadan biraz geliyor gibi. Çok iyi kulak vermek gerek dizel şıkırtısı ile karışıyor sanki. Gaz verip çekince dekompresyonda ötüyor viuuvvv diye sanki radyonun bobin paraziti alması gibi. (westage sesinden ayrı) Zaten gaza çok yüklenince viuvv sesinin hemen ardından anlık çuss ciuv diye son saniye westgate sesi geliyor o normal. Servisten çıkınca yerinde duramayan araç şimdi yine biraz güç kaybı yaşıyor şu an.. Turbo basınç çıkışındaki contayı yenileyip öyle bakacağım bir de.. 8000 km deki hava filtresini ve ağzı biraz deforme olmuş olan kütle ölçerden turbo hava girişe uzanan U boruyu da yenisini alıp değiştircem. Ortasındaki külbürtör kapağına giren borudan da biraz yağ atmış, körüklü kısmı da turbo ağzındaki kanalın sonuna kadar oturmuyor arada boşluk kalıyor biraz. Plastik malzemesi özelliğini yitirmiş gibi geldi bana.

16-02-2018 , Saat 18:03 ' de , bmw-extreme Tarafindan Degistirilmistir...
bmw-extreme is offline   Alinti ile Cevap Ver