View Single Post
Eski 22-10-2014   #40
GokceOzturk
BMWPassion.net

Forum Bilgileri
Yer: İstanbul

BMW Car Club Turkey

Üye Garajı
Varsayilan

Arkadaşlar bizim Yunanlı arkadaşlardan aldığım görülecek bir iki yer tavsiyesi var. Aşağıda olduğu gibi ilettim. Benim gelip gelmeme durumum henüz belli değil. Kasımda Bakü kesin ve New York'a gitme ihtimalim var. Belli olmadan plan yapamıyorum.

Daha önce kendileri ile 1-2 ay Girit' in Chania şehrinde Souda Bay limanında Amerikan Donanmasının işlerini yapmıştık (Souda Bay= Eski bir Osmanlı Limanı ve Tersanesidir. Beşiktaştaki Denizcilik Müzesinde burda yapılmış Osmanlı tekneleri ve çok meşhur olan 2 metre boyunda Aslan şeklinde bir Gemi burnu arması vardır) ('Hanya nere Konya nere' ya da 'Görürsün Hanyayı Konyayı lafından gelen Hanyadır' Osmanlı zamanında devlet memurları için iki sürgün yer varmış birisi Hanya diğeri Konya)

Gelemezsem gidecek arkadaşlara bol keyifli seyahatler yarışmaya katılacak arkadaşlara da şimdiden başarılar dilerim.

'Also the event is organized in another city, pretty far away from Chania. Unfortunatelly I don't know any hotels in that area. Nevertheless a good place to stay is the town Moires which is pretty close to the event area.
If you get there, you must visit Knossos. It is simply unbelievable. After that you could go to Matala which is a very popular place. Actualy Crete is beautiful everywhere.
If you don't know where to go, just stop the car, get out, and breathe that air. Crete my friend, is a magical place.'
GokceOzturk is offline   Alinti ile Cevap Ver