View Single Post
Eski 05-02-2013   #3
electro berk
Sponsor

electro berk'in Avatar'i

Forum Bilgileri
Yer: istanbul /türkiye

Varsayilan

Forum ortamında bunu anlatsam coğu kişi belge, dosya yada basından gecenı anlatıcaktır ama ben ayda 25-35 garanti kapsamındakı araca donanım eklentisi yapıyorum kımısı navigasyon kımısı internet kımısı cruse v.ss bır sürü bmw serilerine navigasyon yaptım ve hepside koltuk altı paslanması yuzunden garantiden işlemlerini yaptırdılar ve diğer işlemlerinide..
Burda ben yaptıgım işde aracın data kartına donanımları eklediğimde yetkili yada özel servis bunu sonradan eklendıgını göremıyor (Kusur ,eksık parca yada arıza olmadıgından)
Herseyı fabrıka krıterlerıne göre doru ve nızamlı yapıldıgından normal servis bakımlarındayken bi pruz yaratmıyor ama yetkili servis aracın data kartını cıkartıp donanım listesinden bı karsılastırma yapsa elektronik donanımın sonradan eklendiğini görecektir.Bu tip buyuk problem yasatıcak durumlarda arac donanımı inceleniyor .Bizde müşterilerimize söyle bi garanti veriyoruz .Olduki navigasyon takıldı arac garanti kapsamında ama turbo arızalandı garantiden yaptıracaksınız.Ben aracı 1-2 saat içinde eski cihazlarını takıp kodlamalarını eskı halıne getırıyorum aracın işi bitip yetkili servisden cıkınca tekrar navigasyonlu halıne getırıyorum bunu yapmak 1-2 .
Sonuc olarak elektronik donanımlarla ilgili garanti dısı kalmazsın .Yetkili servis rutın bakımlarda araca sonradan ne takılmıs diye inceleme yapmıyor cok derın durumlarda söz konusu oldugunda..
Bız müdahale edip garantı dısı kalmanızı önlüyoruz .
electro berk is offline   Alinti ile Cevap Ver